Apple, Omicron varyantı nedeniyle New York mağazalarını kapattı

Apple, kapatılan 12 mağazanın ne zaman yeniden açılacağınına ilişkin açıklama yapmadı ancak müşteriler çevrimiçi olarak alışveriş yapabilecekler.

KRONOS 28 Aralık 2021 DÜNYA

Apple Store 5. Cadde mağazası

Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Omicron varyantı vakalarının artması nedeniyle New York’ta bulunan 12 mağazasını geçici olarak kapattı.

Apple şirketi tarafından yapılan açıklamada, “Müşterilerimiz diledikleri ürünleri mağazalardan çevrimiçi olarak sipariş edebilecek” denildi.

Şirket, “Düzenli olarak koşulları izliyoruz ve hem sağlık önlemlerimizi hem de mağaza hizmetlerimizi müşterilerin ve çalışanların refahını desteklemek için ayarlıyoruz” diye de ekledi. Kapanan mağazaların yeniden ne zaman açılacağı hakkında bilgi verilmedi.

ÇALIŞANLARINA MASKE ZORUNLULUĞU GETİRDİ

Bu ayın başlarında Apple, koronavirüs (Covid-19) vakalarındaki artış ve mağaza çalışanları arasındaki risklerin artmasının ardından ABD ve Kanada’da yer alan üç mağazasını da geçici olarak kapattığını söylemişti.


 

Washington DC’deki Carnegie Library mağazası ile Ohio, Texas, Georgia ve Florida’daki Apple mağazaları da kapatılmış, öncesinde ise ABD mağazalarında tüm müşterilerinin ve çalışanlarının maske takmasını zorunlu hale getirmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com