Apple’dan devrim gibi karar

Apple devrim gibi bir karar aldı. Teknoloji devi, iPhone'lara App Store dışından uygulama indirme izni verdi. 

KRONOS 26 Ocak 2024 TEKNOLOJİ

Teknoloji devi Apple, iPhone’lara App Store dışından uygulama indirme izni verdi. Apple iOS, Safari ve App Store’da bazı değişikliklere gitti. Yeni özellikle AB’deki Apple kullanıcıları ödeme hizmetleri ile uygulama indirme işlemlerini App Store dışında da gerçekleştirebilecek. Teknoloji devi, riskleri azaltan ancak ortadan kaldırmayan yeni koruma önlemleri de getirdiğini duyurdu.

Değişiklikler arasında 600’den fazla yeni uygulama programlama ara yüzü, genişletilmiş uygulama analitiği, alternatif arama motorlarına yönelik işlevsellik ile uygulama ödemelerini işleme ve iOS işletim sistemi uygulamalarının dağıtımına yönelik seçenekler yer aldı.

Açıklamada, ödemeleri işleme ve iOS’ta uygulama indirmeye yönelik getirilen yeni seçeneklerin, kötü amaçlı yazılım, sahtekarlık ve dolandırıcılık, yasa dışı ve zararlı içerik ile diğer gizlilik ve güvenlik tehditlerine yeni yollar açabileceği ifade edildi.

Bu nedenle Apple’ın riskleri azaltmak ve AB’deki kullanıcılara mümkün olan en iyi, en güvenli deneyimi sunmak amacıyla koruma önlemleri sunduğu belirtildi.

MARTTA KULLANICILARA SUNULACAK

Açıklamada yeni özelliklerin mart 2024’ten itibaren 27 AB ülkesindeki kullanıcılara sunulacağı bildirildi. Apple’ın, AB’deki geliştirici uygulamalarına yönelik yeni iş şartlarına işaret edilen açıklamada, geliştiricilerin bunları kabul etmeyi veya Apple’ın mevcut şartlarına bağlı kalmayı tercih edebileceği ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com