Araştırma sonucu: Maskeler on binlerce yeni enfeksiyonu önledi

Texas ve California üniversitelerden araştırmacıların katıldığı bir çalışmanın sonucuna göre koruyucu maske kullanımı İtalya ve New York'ta on binlerce insanın hayatını kurtardı. Diğer taraftan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek salgının kontrolden çıkabileceğini söyledi.

KRONOS 13 Haziran 2020 DÜNYA

Texas ve California’daki üniversitelerden araştırmacıların katıldığı araştırmaya göre maske kullanımı korona virüsü enfeksiyonunu önemli ölçüde engelledi.

“Proceedings of the National Academy of Sciences” dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, koruyucu maskeler kullanmak İtalya’da 6 Nisan ile 9 Mayıs arasında 78 binden fazla enfeksiyonu, New York’ta ise  17 Nisan ile 9 Mayıs arasında 66 binden fazla enfeksiyonu önledi.

Diğer taraftan ABD’de yeni vaka sayıları artmaya devam ediyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek salgının kontrolden çıkabileceğini söyledi.

Dünyada yeni tip koronavirüs salgınında en çok ölümlerin yaşandığı ABD’de, son 24 saatte 839 kişi daha virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkede bu zamana kadar Covid-19 kaynaklı ölüm sayısı 116 bin 825 oldu. 

Dr. Anthony Fauci, “Hastanelerde daha fazla vaka görmeye başladığınızda, bu kesinlikle yanlış yöne gittiğinizi gösteren bir uyarı işareti olacak” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com