Arda Turan’a İspanya’dan kötü haber: Vergi kaçırmaktan 1 yıl hapis

İspanya'da futbol oynadığı dönemde vergi kaçırmaktan yargılanan ve suçunu kabul eden Arda Turan 1 yıl hapse çarptırıldı. Ceza iki yıl boyunca herhangi bir suç işlememesi şartıyla ertelendi.

KRONOS 19 Mart 2024 SPOR

Seçil Erzan’ın yüzlerce kişiyi dolandırıldığı Fatih Terim Fonu davası nedeniyle adı gündemden düşmeyen Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, İspanyada futbol oynadığı dönemde vergi kaçırdığı gerekçesiyle mahkum oldu.

Turan “efsanesiyim” dediği Atletico Madrid ile Barcelona’da oynadığı 2015 ve 2016 yıllarında İspanya Maliyesinden vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan, her bir suç için 6’şar aydan toplam 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

SUÇUNU KABUL ETTİ
AA’nın aktardığına göre Barselona 13. Nolu Ceza Mahkemesi’nde görülen davada suçunu kabul eden Arda Turan’ın cezası, savcılığın talebi ve gerek Devlet Avukatlığı kurumu gerekse savunma avukatlarının kabul etmesiyle iki yıl boyunca herhangi bir suç işlememesi şartıyla ertelendi. Turan bu nedenle cezaevine girmeyecek.


Dava sürecinde Maliye’ye olan 2015’ten 303 bin 162 avro ve 2016’dan 330 bin avro olan ceza tutarlarını ödediğini belirten Turan’ın, kalan 617 bin 773 avroluk borcunu ise 6 taksitle ödemesine karar verildi.

CEZAYA ŞARTLI İKİ YIL ERTELEME
Ayrıca Başsavcılığın, bu süre içinde herhangi bir suç işlememesi şartıyla cezanın iki yıl süreyle ertelenmesi yönündeki teklifin de Başsavcılık ve Turan’ın avukatlarının desteklediği belirtildi.

Savcılığın hazırladığı belgede Arda Turan’ın, “İspanya’da kişisel gelir vergisi mükellefi statüsüne sahip olmasına ve 2015 yılında önemli gelir elde etmesine rağmen kişisel gelirini göstermediği ve İspanya’da vergi ödeme yükümlülüğünden kaçtığı” açıklandı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com