Arda Turan’dan Seçil Erzan’a: Fatih Hoca kârda mı bu işte?

"5 koy, 10 al" vadiyle kurduğu Fatih Terim Fonu için futbolculardan milyonlarca dolar toplayan Seçil Erzan ile Arda Turan'ın son görüşmesinde çarpıcı bilgiler var.

KRONOS 23 Kasım 2023 EKONOMİ

Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan ile Denizbank’ın eski Florya Şube Müdürü Seçil Erzan arasındaki WhatsApp üzerinden yaptığı görüşme Fatih Terim Fonu vurgununa yeni bir boyut kazandırdı.

Aralarında çok sayıda Galatasaraylı futbolcunun da bulunduğu 20’den fazla kişiden asgari 44 milyon dolar toplayan Erzan dolandırıcılık suçlaması ile tutuklu yargılandığı davada 21 Kasım’da ilk kez hâkim karşısına çıkmıştı.

ARDA TURAN: BİZİM HAYATIMIZI BİTMİŞ, SEN NE DİYORSUN? 

Arda Turan’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu WhatsApp görüşmesinin kaydında eski Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in ismi sık sık geçiyor.

Arda Turan’ın “Fatih Hoca kârda mı bu işte?” sorusu üzerine Seçil Erzan, “Arda bir şey söyleyeceğim Normal şartlarda hoca kârdaydı.” cevabını veriyor.

Turan, “Fatih Hoca’nın alacağı var mı bu durumda?” diye sorunca Erzan, “Ona bakmam lazım.” diyor.

ARDA TURAN İLE SEÇİL ERZAN’IN TELEFON GÖRÜŞMESİ:

Arda Turan: “Benim saydıklarım dışında ben sana dünya para getirdim. Seçil, bütün servetim sendeydi ya. Kime verdin onları söyle.

Nerede benim 7,5 milyon dolarım ? Emre abinin… Ya Seçilciğim 15-20 milyon dolar para. Sana şunu söylüyorum faize mi gitti para?”

Seçil Erzan: “Yok faize gitmedi Arda. Ben onların hepsini tek tek oturup bu akşam çıkaracağım.

Arda Turan: “İnsanlar beni arıyor çok zor durumdayım yani. Toplamda kaç kişi var Seçil, tahmin. Biz çünkü bankayla konuşmaya gideceğiz.”


 

Seçil Erzan: “İşte ben bu akşam şöyle yapacağım Arda, hepsini bu akşam.”

Arda Turan: “Ya Seçilciğim bu akşam senin akşamın da bizim de akşamımız uyku uyuyamıyoruz. Gözünü seveyim, bak kızım kalp krizi geçireceğiz.”

Arda Turan: “Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkı. Paran bitmişken, bizim paralarımızı nasıl böyle veriyorsun? Bunu niye yaptın?

“SEÇİLCİĞİM, PEKİ FATİH HOCA KÂRDA MI BU İŞTE?”

Seçil Erzan: “Ben hiçbir şey bilmiyorum. Kendime 1 kuruş bir şeyim yok.”

Arda Turan: “Ya Seçil darmadağınım biliyorsun. Peki Fatih hoca kârda mı bu işten?

Seçil Erzan: “Arda bir şey söyleyeceğim. Normal şartlarda hoca kardaydı yani çünkü hocanın… Sen yalnızsın değil mi?”

Arda Turan: “Yalnızım, yalnızım. Hoca kârdaydı değil mi?”

Seçil Erzan: “Hı hı.”

Arda Turan: “Ee hocanın da krediler çıkmış. O adamcağız da orada darmadağın.”

Arda Turan: “Seçil, benim merak ettiğim sen bu işe niye girdin abi? Bizi niye çektin buraya? Bu fon, yalan mıydı her şey?

Hayır bir yerde bu paranın bir kısmı battı mı, onu sormaya çalışıyorum. Biz seni arıyoruz anlatmıyorsun. 10 sene yatacağın yerde 5 sene yatarsın.”

Arda Turan: “Benim 2 evladımın, çoluğumun çocuğumun rızkını verdim. Hayatımız boyunca çalıştık tırnaklarımızla. Bakıyoruz 100 kişi. Seçil ya sen benim paramı alıp başkasına mı götürdün Seçil ya?”

Seçil Erzan: “Ne bileyim Arda ya. Bilmiyorum inan. Yani arada öyle oldu…”

“EN FAZLA MAĞDUR SENSİN, EN ÇOK SEN GİRDİN-ÇIKTIN”

Arda Turan: “Şimdi 15 kişi zararda sen bana 2 kişi söylüyorsun. Böyle söyleyince hikâye oturmuyor yerine.”

Seçil Erzan: “Çıkaracağım hepsini. Ya hatırlamıyorum Arda gerçekten şu anda hatırlamıyorum ne olduğunu, kim ne verdiğini. Beynim dondu.”

Arda Turan: “Ya Seçilcim bizim hayatımız bitmiş, sen hatırlamıyorum diyorsun. Bu kadar basit mi? Sende hiçbir makul olma, bir utanma hâli olmayacak mı?”

Seçil Erzan: “Utanmaz olur muyum. Utancımdan konuşamıyorum zaten.”

Arda Turan: “Benim şimdi 20 bin dolar param kaldı. Benim borçlarımı ben saydım. Ne yapacağım? Burada en çok mağdur olan benim.”


 

Seçil Erzan: “Tabiî sensin. En çok sen girdin çıktın çünkü.”

Arda Turan: “Ya ne istediysen getirdim sana ya…”

Seçil Erzan: “Toplam mağdur edilenlerin parası yirmi milyon falan çıkar buradan maksimum.”

Arda Turan: “Ha 20 milyon dolara bu konu kapanır mı? O akrabaların falan?”

Seçil Erzan: “Kapanır. Arda rahat kapanır.”

Arda Turan: “Bu konu nasıl kapanır biliyor musun. Son adamın bile parasını verip kapanır.”

Seçil Erzan: “Bak sen ne güzel söylüyorsun hesabını. Benim faizim böyleydi diyor. Sen faizli bakiyeni söylemiyorsun ki.”

“FATİH HOCA’NIN YANINDAYMIŞSIN, BANA YALAN SÖYLEDİN”

Arda Turan: “Yok ne faizi ya. Ya biz anaparadayız. Ya Seçilciğim. Ya bana arsamı sattırdın ya. Seçil ben ne yapacağım. Eşime şimdi ne diyeceğim Seçil?”

Arda Turan: “Emre Belözoğlu, Emre abi ne zorluklarla verdi biliyorsun Bir lira adamın parası kalmamış koskoca Emre Belözoğlu’nun ya!”

Sana getiriyor 4 milyon 200 bin dolar para veriyor ya! Adam maaşını bağışlamış depremzedelere.”

Arda Turan: “Ya senden para istedim Seçil ya! Bana bir yüz bin euro ver de bağış yapayım diye ya!”

Millet 500 bin lira bağış yaptık diye dalga geçiyor. Sana yalvardım, para ver insanlar zor durumda, deprem bölgesine yardım yapalım diye. Ah be Seçil be!”

Arda Turan: “Seçil seni arıyorum, ‘Çorlu’dayım’ diyorsun. Annen için ‘Geçmiş olsun. İyi misin?’ diyorum.”

Meğer Fatih hocanın yanına gelmişsin ya. Fatih hocanın yanındaymışsın bize yalan söylüyorsun İstanbul’dayken.”

Seçil Erzan: “Arda ben o gün gelmiştim hocanın yanına. Sonra Çorlu’ya döndüm. Hoca ‘Acil gel’ demişti.”

FATİH TERİM’İN AVUKATI: FATİH HOCA’YA KIRILDIM

“Şahit” sıfatı ile ifadesi alınan Seçil Erzan’ın eski nişanlısı Candaş Gürol şunları dile getirdi: “Evine gittiğimde Fatih Terim bana, kendisinin de Seçil Erzan’ın bahsettiği fona para yatırdığını söyledi. Bununla birlikte o sıra Buse Terim, Terim Arıcan, Volkan Bahçekapılı da aynı fona para yatırdığını söyledi.”

Gürol, “Ben bu ailenin (Terim Ailesi) avukatı olmama rağmen hiçbiri bana bu durumdan bahsetmedi. Bu hususu söylememelerinden dolayı Fatih Hoca’ya kırıldım.” dedi.

Turan, ilk olarak Erzan’a 3 milyon doları elden verdi. Buna mukabil 30-40 gün sonra Turan 1 milyon dolar ‘faiz geliri’ elde etti. Kısa sürede iyi bir gelir elde ettiğini düşünen Turan bu kez, galerici arkadaşı S. K.’den 4 milyon dolar borç para aldı ve Erzan’a yine elden verdi.

ARDA TURAN, DENİZBANK’TAN 33 MİLYON TL KREDİ ÇEKTİ

Erzan’ın para talepleri devam edince Turan bu kez Eyüp Sütlüce’de bulunan arsasını 4 milyon dolara satarak Erzan’a verdi.

Turan, Erzan’ın şube müdürü olduğu Denizbank’tan 33 milyon TL kredi çekerek, Erzan’a dolar olarak verdi. Turan toplam kaybının 7 milyon 500 bin dolar olduğunu iddia etti.

Dosyada Erzan’ın yazıştığı onlarca kişi arasında 500 bin dolar kaptıran Fernando Muslera ile Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan da yer aldı. Okan Turan’ın, hemen her mesajında Erzan’a, sorunun çözümü için yardımcı olmaya çalıştığı anlaşıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com