Artı Gerçek ve Gazete Pencere’ye siber saldırı

Artı Gerçek ve Gazete Pencere'nin, internet sitelerine saatlerdir erişim sorunu yaşanıyordu. İki kuruluş, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamayla 'siber saldırı altında' olduklarını duyurdu.

KRONOS 06 Nisan 2024 GÜNDEM

İnternet üzerinden yayıncılık yapan Artı Gerçek ve Gazete Pencere haber sitelerine saatlerdir erişim sağlanamıyor. Kuruluşlar, sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalarla ‘siber saldırı’ altında oldukları duyurdu.

‘GERÇEĞİN PEŞİNDE OLMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ’ 

Artı Gerçek’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi: “Artı Gerçek’e siber saldırı düzenlenmiştir. Teknik ekibimiz yoğun bir çaba ile yeniden siteye erişimi sağlamaya çalışmaktadır. Gerçeğin peşinde olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Okurlarımızın desteğini bekliyoruz.”

Gazete Pencere’den yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Değerli okuyucularımız; sunucularımıza yönelik bir saldırı gerçekleştiği için Gazete Pencere abonelerine gazetemizi ulaştıramadık. Bu sorun nedeniyle internet sitemize de ulaşılamıyor. Aksaklıktan dolayı değerli okuyucularımızdan özür diliyoruz.”

Artı Gerçek’te yaşanan sorun öğleden sonra çözülürken Gazete Pencere’de erişim sorunu devam ediyor.

SİBER SALDIRI NEDİR? 

Siber saldırılar, bir iş veya kişisel bilgisayar ağı içindeki önemli belgelere ve sistemlere zarar vermeyi veya bunların kontrolünü ele geçirmeyi ya da bunlara erişim sağlamayı amaçlar. Siber saldırılar, gizli bilgileri yok etmek veya bunlara erişim sağlamak amacıyla siyasi, cezai veya kişisel amaçlarla bireyler veya kurumlar tarafından dağıtılır.

Siber saldırılar, bilgisayar ağları ve sistemleri aracılığıyla çeşitli biçimlerde gelir. Kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı, işletmelerdeki ve kişisel elektronik cihazlardaki hassas verilerin kontrolünü ele geçirmek için kullanılan iki siber saldırı örneğidir

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com