‘Aslı Baykal, Halk TV’nin satılması için babasına rest çekti’

KRONOS 07 Aralık 2019 GÜNDEM

Medya dünyası kadar siyaseti de ilgilendiren Halk TV satılacak iddiasına, kanalın Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Baykal’ın komşusu da olan Oda TV yazarı Sabahattin Önkibar değindi. Önkibar yazısında bu iddianın kısmen doğru olmadığını çünkü Aslı Baykal’ın başka hedefleri olduğunu kaydetti.

Halk TV ile ilgili ilk iddialar arasında İngiltere’de yaşayan Sivaslı iş insanı Cafer Mahiroğlu’nun kanalı almak istediği yer almıştı.

Önkibar yazısında kanalın sahibi ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Halk TV’yi satmayı düşündüğünü fakat önerilen parayı az bulduğunu söyledi. Yazının devamında ise Aslı Baykal’ın siyasete girme düşüncesi olduğunu, bu sebeple de kanalı satmaya yanaşmadığı kaydedildi.

Önkibar, “Kızı Aslı Baykal ise Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Halk TV’nin satılmasına karşı. Niye mi?

CHP GENEL BAŞKANLIĞINI İSTİYOR İDDİASI

İşte yakın çevrenin değerlendirmesi: ‘Aslı Hanım akademik hayatını aniden noktalayıp hiç bilmediği medya sektörüne girmesi siyasete soyunacağının net işareti. Elinde tuttuğu Halk TV’nin vereceği güçle CHP genel başkanlığını hedefliyor.’ Kuşkusuz CHP liderliğini istiyor yakıştırması soyut iddiadır. Ancak komşu olarak emin olduğum husus Aslı Hanımın siyasete girme kararını verdiğidir” diyor.

“Halk TV yönetimini, üstelik her dediğini yaptıramayacağı Uğur Dündar gibi profesyoneller yerine, rahat yöneteceği üçüncü sınıf bir ekiple talip olması ve yine medya’dan bihaber oğlunu Genel Müdür koltuğuna oturtması yukarıda ki iddialara acaba mı dedirtiyor” ifadelerini kullanan Önkibar, şunları aktarıyor:

“Aslı Hanımın Türk Televizyonculuğunun zirve ismi Uğur Dündar’ı yukarıda belirttiğimiz gibi kişisel siyasi amaçlarına alet edemeyeceği endişesinden ötürü istemedi ki hatırlayalım, Uğur Dündar Halk TV’yi marka yapan isimdir. Yine bana anlatılan iddiaya göre Aslı Hanım bu konuda babasına rest çekmiş ve ‘Halk TV Yönetimi bana verilmezse bir daha bu eve adımımı atmam’ demiş.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com