Atanmış rektör İnci, ülkenin tek matematik araştırma merkezini kapattı

Boğaziçi Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanmış rektörü Naci İnci, ülkenin tek matematik araştırma merkezi olan İstanbul Matematik Bilimleri'nin boşaltılması talimatını verdi. İnci, kilidi değiştirerek merkezin faaliyetlerini fiilen engelledi.

KRONOS 28 Mayıs 2022 GÜNDEM MANŞET

İstanbul Matematik Bilimleri Merkezi (IMBM) Yürütme Kurulu Üyesi Tınaz Ekim, merkezin neden kapatıldığına dair kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini söyledi.

“Tek bildiğimiz bir gün merkezle ilgili herhangi bir yetkiliye haber vermeden, binayı görmeye geldiler. Bunu takiben de birkaç hafta sonra da merkezi boşaltmamız yönünde yazılı bir metin geldi” diyen Ekim Cumhuriyet’ten Sena Tufan‘a konuştu:


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘KAPININ KİLİDİNİ DEĞİŞTİRDİ’ 

“Daha önce de okul içinde faaliyet gösteren uygulama ve araştırma merkezilerinde benzer uygulama olmuştu. Ancak onlara belli bir yer gösterilmişti, bize gösterilmedi. Bu yapılan fiilen tamamen kapatılmasıyla eşdeğer. Konu hakkında defalarca Naci İnci’yle ve yardımcılarıyla görüşme talebinde bulunduk. Hiçbirinde olumlu ya da olumsuz bir dönüş alamadık. Bize verilen sürede merkezi boşlatmadık ve onlar da kapının kilidini değiştirdi. İçerideki materyallerimiz de kilitli kaldı.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com