Ateizm Derneği: Ateizmin yaygınlaşmasındaki üstün gayretiniz için teşekkürler

Ateizm Derneği'nden Boynukalın'a: Ateizmin yaygınlaşmasında ve araştırılmasında gösterdiğiniz üstün gayret için dernek olarak size büyük bir teşekkür borçluyuz. Böyle devam etmenizi diliyoruz.

KRONOS 01 Mayıs 2021 GÜNDEM

Ateizm Derneği, eski Ayasofya Camii baş imamı ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocası Prof.Dr Mehmet Boynukalın’a “Ateizmin yaygınlaşmasında gösterdiğiniz gayret için teşekkürler” mesajı paylaştı.

Boynukalın, koronavirüs önlemleri kapsamındaki tam kapanmada getirilmek istenen alkol yasağının yerinde olduğunu savunmuş ve ‘pamuk’ açıklaması yapmıştı. Gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabını kapatmak zorunda kalan eski Ayasofya Baş İmamı Mehmet Boynukalın’a Ateizm Derneği, teşekkür etti.

AĞZINI BOZDU, NEFRET SAÇTI

Boynukalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söylemişti:

“Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var.

Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.”

HESABINI KAPATTI

“Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım” diyen ve daha sonra Twitter hesabını kilitleyen Boynukalın bir süre sonra da hesabını tamamen kapattı.

‘ATEİZMİN YAYINLAŞMASINDA GÖSTERDİĞİNİZ ÜSTÜN GAYRET İÇİN TEŞEKKÜRLER’

Tepkiler sürerken Prof. Boynukalın’a bir de teşekkür geldi. Ateizm Derneği, Boynukalın’ın tweetlerini paylaşıp, şu notu düştü: “Ateizmin yaygınlaşmasında ve araştırılmasında gösterdiğiniz üstün gayret için dernek olarak size büyük bir teşekkür borçluyuz. Böyle devam etmenizi diliyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com