Atlas Yardım Derneği Başkanı: Yumurta, süt dağıtımında bile yüzlerce kişi sıraya giriyor

Atlas Yardım Derneği Başkanı Ferda Altıntaş, ekonomik durumun iyi olmadığını yardım alanların sayısındaki artıştan gördüklerini belirterek, "Yumurta, süt dağıtımında bile yüzlerce kişi kuyruğa giriyor” dedi.

KRONOS 31 Ocak 2021 GÜNDEM

Atlas Yardım Derneği Başkanı Ferda Altıntaş, korona günlerinde yoksulluk zirve yaptığına işaret ederek, en ufak bir yardım dağıtımında bile yüzlerce kişi kuyruğa girip saatlerce beklediğini ifade etti.

Dernek Başkanı Ferda Altıntaş, dernek olarak 2008 yılında gıda dağıtımıyla, yemek vermekle işe başladıklarını belirterek, “Çoğu zaman bunları dağıtmakta zorlanıyorduk. Çünkü alanların sayısı azdı. Şimdi durum çok değişti. Gelen ihtiyaç sahibi o kadar arttı ki tahmin edemezsiniz. Eskiden ihtiyacı olmayan bir sürü aile ihtiyaç sahibi durumuna düştü. Garsonlar, müzisyenler ve aklınıza gelen birçok meslek sahibi de ihtiyaç sahibi oldu” dedi.

Pandemi sürecinde insanların yardım dernekleriyle ile belediyeler arasında mekik dokuduğunu ifade eden Altıntaş, “Yeni ihtiyaç sahipleri yardım istemeyi de bilmiyor. Kimisi yardım almayı onuruna yediremiyor”dedi.


 

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, korona günlerinde yoksulluk zirve yaptığını vurgulayan Altıntaş, “En ufak bir yardım dağıtımında bile yüzlerce kişi kuyruğa girip saatlerce bekliyor.
Yardım dağıtırken önceden bu insanların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını araştırırdık. Bugün araştırmaya bile gerek kalmıyor. İnanın, ekmek alamama durumu gerçekten var. Yoksa gelip bir tas çorba için beklerler mi? İnsanın ihtiyacı olmasa gelip almaz. Alanların sayısında öyle bir artış var ki tahmin edemezsiniz. Siyaset yapmıyorum, gördüğümü aktarıyorum” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com