Avukat, gazeteci, yazar…: 24 kişi gözaltına alınmıştı, 18’i adliyede

'İsimsizler hareketi' adı altında haklarında soruşturma başlatılarak İstanbul’da gözaltına alınan ve aralarında avukat, gazeteci, yazarların da bulunduğu 24 kişiden 18 kişi bugün adliyeye sevk edildi.

KRONOS 28 Eylül 2020 GÜNDEM

Suçlamalar arasında sosyal medya üzerinden 'halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, seçilmiş hükümeti yıpratmak ve kamuoyunda yankı uyandırmak amacıyla paylaşımlarda bulunmak' gibi iddialar bulunuyor

İstanbul’da başlatılan operasyon kapsamında aralarında avukat, gazeteci ve yazarların da olduğu 24 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti, bu kişilerden 18’i bugün adliyeye sevk edildi.

‘SEÇİLMİŞ HÜKÜMETİ YIPRATMAK’ SUÇLAMASI 

Ankara’da HDP’ye yönelik Kobane operasyonuyla aynı gün İstanbul’da başlatılan ‘İsimsizler Hareketi’ne yönelik operasyonda da çok sayıda kişinin evine baskın düzenlenmişti. Aralarında tutuklu Taylan Kulaçoğlu’nun kardeşi Özen Kulaçoğlu, avukat Tamer Doğan, gazeteci Hakan Gülseven, yazar Temel Demirer, Defne Halman ve Perihan Koca’nın da olduğu 24 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Bu haber de ilginizi çekebilir: 

d Avukat, gazeteci, yazar…: 24 kişi gözaltına alınmıştı, 18’i adliyede

Sosyal medya üzerinden ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, seçilmiş hükümeti yıpratmak ve kamuoyunda yankı uyandırmak amacıyla paylaşımlarda bulundukları’ iddiasıyla gözaltına alınan 18 kişi, Siber Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

DİLEKÇE, SUÇ UNSURU KABUL EDİLDİ 

Yazar Temel Demirer’in bilgisayarında çıkan ve Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları döneminde yaşanan yıkımlara ilişkin yapılan suç duyurusu dilekçesinin suçlama konusu yapıldığı belirtildi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com