Avukatı darp eden Cumhurbaşkanı korumalarının dosyaları kapatıldı

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Demirören ve Kalyoncu ailelerinin Çırağan’daki düğünü için yolun trafiğe kapatılmasına tepki gösteren avukat Sertuğ Sürenoğlu’nu darp eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının dosyasının işlemden kaldırıldığını açıkladı.

KRONOS 24 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – Geçen yıl Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının Çırağan Sarayı’ndaki düğünü nedeniyle trafiğin kapatılmasına itiraz eden avukat Sertuğ Sürenoğlu’nu darp eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarıyla ilgili soruşturmada dosyaları rafa kaldırıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın soru önergesine cevap veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilgili mevzuat, emir ve talimatlara aykırı olarak zor kullanma sınırlarını aştığı iddia edilen personel hakkında derhal gerekli soruşturmalar başlatıldığını belirtirken, önergede bahsi geçen Sürenoğlu olayıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “takipsizlik” kararı verdiğini açıkladı. Soylu ayrıca, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan idari tahkikat neticesinde ise “Dosyanın işlemden kaldırılması” kararı verildiğini bildirdi.

FEYZİOĞLU “ŞAKAĞIMA TABANCA DAYASANIZ BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAM” DEMİŞTİ

Böylece avukatı darp eden korumalar soruşturma ve cezadan kurtulmuş oldu. Avukat darp eden korumaların aklanması Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun “Şakağıma tabanca dayasanız ben bu işin peşini bırakmam” çıkışını gündeme getirdi.

Baro başkanlarının “Savunma Yürüyüşü” karşısında takındığı tavır nedeniyle eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun darp edilmesine çok sert sert tepki göstermiş, meselenin takipçisi olacağını duyurmuştu.

Büyük ailelerin düğünü için trafiğin kesilmesini eleştiren, Cumhurbaşkanı korumaları hakkında çok ağır sözler sarf eden Feyzioğlu, “Ben bu işi sonuna kadar takip ederim. Barolar takip eder. Türkiye Barolar Birliği takip eder. Şu anda şakağıma tabanca dayasanız ben bu işin peşini bırakmam. And olsun bırakmam!” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com