Ayasofya imamı: Laiklik anayasadan çıkarılsın

Ayasofya'nın baş imamı Mehmet Boynukalın, Erdoğan'ın çağrısını yaptığı 'yeni anayasadan' laiklik ilkesinin çıkarılmasını istedi. "Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün" ifadesini kullanan Boynukalın "1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslamdı ve laiklik yoktu" dedi.

KRONOS 10 Şubat 2021 GÜNDEM

Ayasofya Camii'nin eski başimamı Mehmet Boynukalın

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yeni anayasa’ çıkışı sonrası yapılan yorumlara bir yenisi eklendi. Ayasofya’ya ‘baş imamı’ olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, sosyal medya hesabından ‘#AnayasadaİslamOlsun’ etiketiyle yaptığı paylaşımında, “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” ifadelerini kullandı.

 

‘EBUBEKİR SİFİL HOCA DOĞRU SÖYLEMİŞ’ 

Boynukalın, daha önce de Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Diyanet’e yaptığı “Yılmaz Özdil’in ve Cüneyt Akman’ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısına destek vermişti.

Boynukalın, Özdil ve Akman’ın Allah’ın ayetleriyle alay ederek ‘küfür’e girdiğini öne sürmüş ve “Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş” demişti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com