Ayasofya’da 1 milyonluk tuvalet ihalesi

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 29 Eylül tarihinde 'Ayasofya Camii Tuvaletleri Yenileme İşi' adı altında bir ihale düzenledi. Üç şirketin katıldığı ihaleyi 950 bin TL teklif veren Iras Yapı Organizasyon Anonim Şirketi’nin kazandığı açıklandı.

KRONOS 26 Ekim 2020 GÜNDEM

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü 29 Eylül tarihinde “Ayasofya Camii Tuvaletleri Yenileme İşi” adı altında düzenlenen ihaleyi 950 bin TL teklif veren Iras Yapı Organizasyon Anonim Şirketi’nin kazandığı açıklandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile şirket arasında 15 Ekim tarihinde sözleşme imzalanırken “tuvaletlerinin” 2021 yılının Ağustos ayına kadar yenilenmesi istendi.

‘CAMİYE UYGUN YENİ LAVABO YAPILACAK’ 

BirGün’den İsmail Arı’ya konuşan Ayasofya Camii yetkilileri de, “Tuvalet tadilatı ve yenileme işi daha yeni başladı. Bu tadilatla beraber ‘camiye uygun yeni lavabolar’ yapılacak. Camilerde olduğu gibi abdest alma yerlerinin de bulduğu alanlar yapılacak” ifadeleri kullandı.

‘AYASOFYA KÜLTÜREL MİRASTIR’ 

TMMOB Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen ise yaptığı açıklamada, “Ayasofya bin 500 yılı aşkın bir süredir ayaktadır ve bir kültürel mirastır. Bu tuvaletler Ayasofya’nın içerisinde değil, dışarıdaki şantiye binaları denen alandadır. Dolayısıyla asıl tartışılması gereken konu da yüzyıllardır ayakta olan bir kültürel mirasın camiye dönüştürülmesidir” ifadelerini kullandı.Bu haberler de ilginizi çekebilir: 

d Ayasofya’da 1 milyonluk tuvalet ihalesi

d Ayasofya’da 1 milyonluk tuvalet ihalesi

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com