Ayhan Bora Kaplan soruşturmasındaki gizli tanık ifadesini geri çekti

Ankara Emniyeti'ni sarsan gizli tanık ifadeleri sonrası Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Gazeteci Saygı Öztürk'e göre bir gizli tanık ifadesini geri çekti.

KRONOS 19 Mayıs 2024 GÜNDEM

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında gizli tanık Serdar Sertçelik’in Ankara emniyetini suçladığı iddialarının ardından bazı gizli tanıkların ifadelerini geri çekmeye başladığını yazdı. Buna göre “Ü5W1G8K6L3” adlı gizli tanık, “İfadelerimi cebir ve tehdit altında verdim” diyerek ifadesini geri çekti.

Öztürk, “Ü5W1G8K6L3” kod adı verilen davanın ikinci gizli tanığının 6 sayfalık ifadesinde, Ayhan Bora Kaplan çetesinin yapısı ve bunlardan suç işlediğini bildiği kişilerin isimlerini söylediğini, yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik hakkında da şu iddiada bulunduğunu aktardı:

“Kendisini Elmacı marketlerin ortağı diye tanıtıyordu. Bildiğim kadarıyla kendisi önceleri örgüt içerisinde önemli bir konumdaydı. Ancak örgüt kapsamındaki görevini talimatlar doğrultusunda tam olarak yerine getiremediği için Bora Kaplan tarafından hedef alındı ve zamanla örgüt içerisindeki yeri azaldı. Fakat kendisi halen örgüt içerisinde yer almaktadır.”

‘BAZI TANIKLAR İFADELERİNİ ÇEKMEYE BAŞLADI’

Öztürk, “Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün gündemde olması, Serdar Sertçelik’in iddialarından sonra bazı tanıkların, güçlü gördükleri bu grupla ilgili verdikleri ifadelerden vazgeçmeye başladığını” belirtti.

“Ü5W1G8K6L3” kod adlı gizli tanığın da, yargılamanın yapıldığı Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na gönderdiği 15 Mayıs 2024 tarihli dilekçesinde, “Ü5W1G8K6L3 kod isimli tanığım. Mahkemenizde bulunan daha önceki ifadem gerçeği yansıtmamaktadır. Cebir ve tehdit altında verdim. Doğru değildir” yazdığı ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com