Mafyadan villa alan Yargıtay üyesi Kocaman’a yukarıdan ’emekli ol’ uyarısı

T24 yazarı Tolga Şardan: "İddiaya göre; Kaplan'la adı çok anılmaya başlanan Kocaman'a 'emekli ol' tavsiyesi yapıldı. Kocaman'ın, 'yukarıdan geldiği' ifade edilen tavsiyeye uyup emeklilik dilekçesi verip vermeyeceği yakında belli olur."

KRONOS 31 Mayıs 2024 GÜNDEM

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın mafya lideri Ayhan Bora Kaplan davasında adı sıkça geçmeye başlayan Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman’a yukarıdan “emekli ol” tavsiyesi geldiği iddia edildi.

Ayhan Bora Kaplan’ın eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı olduğu dönemde Yüksel Kocaman’a araba ve villa hediye ettiği ortaya çıkmıştı.

T24 yazarı Tolga Şardan’ın yargı kulislerinden edindiği bilgiye göre Kaplan’la adı çok anılmaya başlanan Kocaman’a “emekli ol” tavsiyesi yapıldı.

Şardan, “Normalde hakkındaki iddialar karşısında Yargıtay Başkanlığı’nca araştırma ya da soruşturma başlatılması gereken Kocaman hakkında ipin ucu kaçınca kendisine böyle bir tavsiyede bulunulduğu Yargıtay kulislerine düştü. Kocaman’ın, ‘yukarıdan geldiği’ ifade edilen tavsiyeye uyup emeklilik dilekçesi verip vermeyeceği yakında belli olur” dedi.

‘UYARI YUKARIDAN GELDİ’

Şardan’ın yazısı şöyle:

“Ankara’yı kasıp kavuran diğer bir dava Ayhan Bora Kaplan yargılaması.

Adli yargılama süreci kadar Kaplan’ın bilhassa yargı, polis ve bürokrasideki bağlantıları da kamuoyunda gündem oluyor, tartışılıyor.

Kaplan denildiğinde en çok gündeme gelen bürokrat / yargı mensuplarının başında Yargıtay Üyesi Yüksel Kocaman geliyor.

Tekrarlamak istemiyorum ancak Kocaman’la ilgili yeni bir bilgi kulislere düştü hafta başında.


 

İddiaya göre; Kaplan’la adı çok anılmaya başlanan Kocaman’a “emekli ol” tavsiyesi yapıldı.

Normalde hakkındaki iddialar karşısında Yargıtay Başkanlığı’nca araştırma ya da soruşturma başlatılması gereken Kocaman hakkında ipin ucu kaçınca kendisine böyle bir tavsiyede bulunulduğu Yargıtay kulislerine düştü.

Kocaman’ın, “yukarıdan geldiği” ifade edilen tavsiyeye uyup emeklilik dilekçesi verip vermeyeceği yakında belli olur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com