Babacan: Maaşları 2022’nin gerçekçi enflasyon beklentisine göre artırın

DEVA Partisi lideri Babacan, hükümete, "Memuru, emekliyi azıcık düşünüyorsanız maaş zamlarını 2022'nin gerçekçi bir enflasyon beklentisiyle artırın" çağrısını yaptı.

KRONOS 07 Ocak 2022 GÜNDEM

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, gerçek enflasyonun çarşıda, pazarda olduğunu belirterek, hükümete maaş zamlarını 2022 yılı gerçek enflasyon beklentisine göre ayarlaması çağrısında bulundu.

Twitter hesabından paylaştığı videoda Babacan, “Gerçekten memuru, emekliyi azıcık düşünüyorsanız maaş zamlarını 2022’nin tamamına göre gerçekçi bir enflasyon beklentisiyle artırın. TÜİK’in açıkladığı rakamlarla değil. Çünkü onlar gerçek değil. Gerçek enflasyon çarşıda, pazarda, markette” ifadelerini kullandı.

Babacan, “İlgili sendikayla yaptığınız 6. toplu sözleşmeyi de derhal yırtıp Beştepe’de gördüğünüz ilk çöp kutusuna atın” dedi. 20 milyon insanı düşünen hükümetin toplu sözleşmeyi derhal güncellemesi gerektiğini savundu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘HANGİ ADIMI ATSANIZ ÜLKEYE ZARAR VERİYORSUNUZ’

Babacan şöyle devam etti: “Sonra da artık başka bir şey yapmayın ve sakin sakin gideceğiniz günleri bekleyin. Ne yapsanız bozuyorsunuz, hangi adımı atsanız bu ülkeye zarar veriyorsunuz. Hiçbir şey yapmasalar dursalar, kendi dinamikleriyle ekonomi daha düzgün yürür.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com