Babacan: Partili Cumhurbaşkanı ve akraba bakan MB rezervlerini sıfırladı

DEVA Partisi Ali Babacan, Merkez Bankası rezervlerinin şeffaf olmayan yollarla satıldığını belirterek, "Partili cumhurbaşkanı ve akraba bakan el ele verip Merkez Bankası’nın rezervlerini harcadı, biriktirdiği yedek akçeyi bir gecede sıfırladı" dedi.

KRONOS 22 Şubat 2021 GÜNDEM

Ali Babacan, Ordu'da vatandaşlar ile sohbet etti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası dövizlerinin satışıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları eleştirerek, “Partili cumhurbaşkanı ve akraba bakan el ele verip Merkez Bankası’nın rezervlerini harcadı, biriktirdiği yedek akçeyi bir gecede sıfırladı “dedi.

Babacan, CHP’nin sosyal medya hesabından ‘damat nerede’ kampanyasıyla başlayan tartışmaya katıldı. Babacan, kendisinin bakan olduğu dönemde milletin alın terini biriktirdiğini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bir kazanan vardır; bir de çarçur eden… Biz bu milletin alın terini biriktirdik; devletin sağ cebini de sol cebini de doldurduk.

Partili cumhurbaşkanı ve akraba bakan el ele verip Merkez Bankası’nın rezervlerini harcadı, biriktirdiği yedek akçeyi bir gecede sıfırladı.

Döviz satışı için “hepsi kayıtlı“ diyor. Yok bir de kayıt dışı yapsaydınız.” dedi.

Merkez Bankası’nın döviz satışında şeffaf olmayan yöntemler kullandığını ifade eden Babacan, “Merkez Bankası ‘şu kadar döviz satıyorum’ demedi. Piyasaya müdahale görüntüsü oluşmasın diye şeffaf olmayan yöntemleri kullandılar. Tam bir tiyatro.

Sayın Erdoğan, faizi dönüp Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mı şikayet ediyor? ‘Şu Erdoğan’a söyle de faizleri düşürsün’ mü diyor?  Yetki elinizde, buyurun düşürün “değerlendirmesinde bulundu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com