Babacan’dan AKP’ye çağrı: Tarihteki yerinizi alın ve bu çetecilere karşı gelin

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Denizli’deki iftar yemeğinde konuştu. Babacan, öldürülen Sinan Ateş hakkında iktidara çağrıda bulundu. "Tarihteki yerinizi alın ve bu çetecilere karşı gelin, 'Olmaz' deyin. 'Vicdanımız, ahlakımız, inancımız buna el vermez' deyin" dedi.

KRONOS 12 Mart 2024 GÜNDEM

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli’de partisinin düzenlediği 600 kişilik iftar yemeğine katıldı. Burada konuşan Babacan, öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve akademisyen Sinan Ateş hakkında iktidara çağrıda bulundu. “Zamanında birlikte yol yürüdüğümüz iktidardakiler, tüm bunlara göz yumuyor” diyen Babacan, “Tarihteki yerinizi alın ve bu çetecilere karşı gelin, ‘Olmaz’ deyin. ‘Vicdanımız, ahlakımız, inancımız buna el vermez’ deyin. Şu mübarek Ramazan ayında, haksızlığın karşısında durun ve konuşun. Çünkü biliyoruz ki, ‘Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır’ dedi.

İftar yemeği etkinliğinde konuşan Babacan, Sinan Ateşin’in babası Musa Ateş’e başsağlığı diledi ve şunları söyledi:

“FAİLLERİN CEZA ALDIKLARINI GÖREMEEN HAYATINI KAYBETTİ”
“Değerli arkadaşlar, dün, Ramazan’ın ilk günüydü. Dualar edildi, ilk sahura kalkıldı, ilk iftar yapıldı. Fakat Ankara’da bir masaya, Ramazan neşesi gelmedi, gelemedi. Ankara’da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’in babası Musa Ateş, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. Musa Ateş, oğlunun faillerinin ortaya çıktığını göremeden; faillerin ceza aldıklarını göremeden hayatını kaybetti. Ankara’da bir sofrada, Ramazan, bir kişi daha eksik başladı. Ankara’da bir sofra, Ramazan’da bir kişi daha eksildi. Musa Bey’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

“BİR KARDEŞ KATLEDİLDİ”
“Adalet bilerek, isteyerek geciktiriliyor, zanlılar serbest kalsın diye uğraşılıyor”
Ankara’nın, başkentin, orta yerinde çeteler bir cinayet işledi. Ankara’nın ortasında, gencecik bir adam, bir baba, bir kardeş katledildi. Ankara’nın ortasında, Sinan Ateş öldürüldü.

Bu suikastla ilgili ortada henüz bir iddianame bile yok: 14 ay geçti; sürekli savcı değiştiriliyor. Adalet bilerek, isteyerek geciktiriliyor. Herkes olan bitenin, hakikatin farkında: Sinan Ateş cinayeti, örtbas edilmeye çalışılıyor. Birileri, suikastın zanlıları serbest kalsın diye uğraşıyor.

“ÇETELERLE DİRSEK TEMASI İÇİNDE OLANLAR…”
Kim oldukları belli. Yıllardır bu işi yapanlar, yıllardır ülkeyi krizden krize sürükleyenler… Çetelerle dirsek teması içinde olanlar, çeteleri içlerine alanlar, dükkanlara çökenler, iktidara çökmeye çalışanlar… Bunlar şimdi de Sinan Ateş suikastini örtbas etmeye çalışıyor. Herkes görüyor, biliyor fakat susuyor.


“AK PARTİ’NİN İÇİNDEKİ VİCDANLI İNSANLAR…”
Ne acı ki zamanında birlikte yol yürüdüğümüz iktidardakiler, tüm bunlara göz yumuyorlar. Öte yandan, AK Parti’ye gönül vermiş; AK Parti’nin içindeki vicdanlı insanlar da her şeyi biliyor, izliyor ama şimdilik susuyorlar. Bu cinayetin üstünün örtülmeye çalışıldığını biliyorlar. Buradan, bu Ramazan akşamı, bu sofrada, kendilerine seslenmek istiyorum: Tarihteki yerinizi alın ve bu çetecilere karşı gelin, ‘Olmaz’ deyin. ‘Vicdanımız, ahlakımız, inancımız buna el vermez’ deyin. Şu mübarek Ramazan ayında, haksızlığın karşısında durun ve konuşun. Çünkü biliyoruz ki, ‘Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.’

Ben, buradan bir kez daha Musa Ateş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Şimdi olmasa da, ileride adalet er ya da geç yerini bulacak. Sinan Ateş’in katilleri de arkasındaki çeteler de adalet önünde hesap verecekler.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com