Babası Sadık Albayrak bilgi verdi: ‘Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor’

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın yeni bir kitabın hazırlık aşamasında olduğunu yazdı. Kütahyalı’ya göre kitapla ‘yer yerinden oynayacak.’

KRONOS 10 Kasım 2021 GÜNDEM

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’la yaptığı görüşmeyi aktardı. Kütahyalı, Berat Albayrak’ın yeni bir kitap yazımı hazırlığında olduğunu söyleyerek, “Yeri yerinden oynatacak” yorumunda bulundu. Kütahyalı, Albayrak’ın kitapta istifa sürecini de anlatacağını kaydetti.

“Berat Albayrak’ın hala unutulmayan ve konuşulan vakar istifasına dair yazdıklarımla ilgili üstad Sadık Albayrak beni aradı. 1 saat çok keyifli muhabbet ettik. Verimli bir sohbet oldu” diyen Kütahyalı, görüşmeye ilişkin şu bilgileri verdi: “Sadık Albayrak önce bir kelimeme itiraz etti. Berat Albayrak’ın i’tikafa girdiğini ifade etti. İ’tikaf kelimesinin altını çizdi. Bu kavram (i’tikaf) böylece Türk siyaset literatürüne dahil olmuş oldu. Sadık Albayrak çok önemli bir bomba bilgiyi daha ifade etti.”

Sadık Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yakın ilişkisiyle dikkat çeken bir yazar.

‘YERİ YERİNDEN OYNATACAK’

Berat Albayrak’ın kitap yazdığını öğrendiğini kaydeden Kütahyalı, şöyle devam etti: “Berat Albayrak şu an tüm bu süreci ve daha da fazlasını anlatan bir kitap kaleme alıyor. O kitabın yazımıyla meşgul durumda. Yani kısacası: Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor!

Berat Albayrak’ın bu olay yaratacak kitabının ismini kendisi de yazar olan üstad Sadık Albayrak’a sordum, o konuda tüyo vermedi. Ama bana kalsa Berat Albayrak’ın daha önce kullandığı şu kavram çarpıcı bir kitap adı olurdu: “At izi, it izi”


 

‘YÜZÜNÜ KIBLEYE, SIRTINI DOLARA YASLAYANLAR’ BERAT ALBAYRAK’A DÜŞMANLIK YAPIYORMUŞ

Sadık Albayrak “Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar” diye bir kitlenin olduğunun ve bunların ilk günden beri Berat Albayrak’a düşmanlık yaptığının da özellikle altını çizdi. Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar…
Umuyorum Berat Albayrak’ın büyük ilgi görecek bu kitabı, benim epey yazıp bir türlü bitiremediğim “Sultan Hamid, Kemal Paşa ve Tayyip Bey” ile bugünkü Türkiye’yi anlattığım ‘Devlet, Parti ve Aile’ kitaplarıma benzemez. 2022 içinde bu kitabın yayınlanması bekleniyor.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com