Bahçeli bu kez baroları hedef aldı: ‘Güdümlü kaos yürüyüşüdür’

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bugünkü ülke tablosunda bazı baroların güdümlü kaos yürüyüşü, terörist Demirtaş hakkında Anayasa Mahkemesi’nce verilen hak ihlali kararı, sokakların karanlığında ikbal arayışları, CHP-HDP-İP’in tehlike saçan gayri meşru politikaları dış kaynaklı tehditlere müsait ortam açmaktadır" dedi.

KRONOS 22 Haziran 2020 GÜNDEM

Bahçeli, baroların ‘Savunma Yürüyüşü’, Anayasa Mahkemesi’nin eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kararına karşı çıkarak HDP, CHP ve baroları hedef gösterdi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli’nin açıklamasından bazı satır başları şöyle:

‘BAZI BAROLARIN GÜDÜMLÜ KAOS YÜRÜYÜŞÜ…’  

Komşu ülkelere hâkimiyet kuran istikrarsızlık ve iradesizlikten dolayı Türkiye çok yönlü tehdit kıskacına maruzdur.

Bugünkü ülke tablosunda bazı baroların güdümlü kaos yürüyüşü, terörist Demirtaş hakkında Anayasa Mahkemesi’nce verilen hak ihlali kararı, sokakların karanlığında ikbal arayışları, CHP-HDP-İP’in tehlike saçan gayri meşru politikaları dış kaynaklı tehditlere müsait ortam açmaktadır.

‘SINIRLARIMIZIN DİBİNDE YAPILAN GİZLİ VE SİNSİ GÖRÜŞMELER…’ 

Sınırlarımızın hemen dibinde ABD-Fransa müşahitliğinde yapılan gizli ve sinsi görüşmeler, temaslar ve diyaloglar sonucunda PKK ile Barzani unsurları arasında emel ve hedef birlikteliği sağlandığı anlaşılmaktadır.

Açık kaynaklar bu durumu teşvik ve teyit etmektedir

16 Haziran 2020’de aynı damardan beslenen hain oluşumlar zalimlerin gözetiminde mutabakata varmışlardır.

Geçtiğimiz günlerde, Suriye’nin Kamışlı şehrinde ABD’li teşrifatçıların katılımıyla, dahası terörist Mazlum Kobani’nin de yer aldığı basın toplantısı alçaklığın ve rezaletin vahim bir deşifresidir.

Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) ve Kürt Ulusal Birliği Partileri (PYNK) tarafından müştereken yapılan karanlık açıklamada, “2014 Duhok Anlaşması’nın sözde yönetim, ortaklık, güvenlik ve savunma” maddeleri her iki terör yapılanması arasındaki görüşmelerin temeli kabul edilmiştir.

‘PKK, SÜLEYMANİYE’DE ŞEHRE İNMİŞTİR’ 

Türkiye ve tüm dünya yeni tip korona virüs salgınıyla uğraşırken, sınırlarımızın paralel ve mücavir bölgelerinde yıkım müteahhitliğine heveslenmek, bölücü müzakerelere meyletmek sakat ve skandal bir tertiptir.

Türkiye bu kepazeliği affetmeyecek, bu ihanete izin vermeyecektir.

PKK, Irak’ın Süleymaniye kentinde şehre inmiştir.

Fransa’nın son günlerde şımarması, şuur kaybına uğraması, Libya’dan Suriye’ye kadar her taşın altından tuzaklanmış patlayıcı gibi çıkması dikkatle takibi yapılması gereken bir tahriktir.

‘NATO GEMİSİNİ TACİZ İDDİASI, İLİŞKİLERİ MASKELEME GİRİŞİMİDİR’ 

Bu ülkenin Akdeniz’de NATO misyonu çerçevesinde görev yapan bir fırkateyninin Türk savaş gemileri tarafından taciz edildiğini iddia ve isnat etmesi Libya ve Suriye’deki karanlık ilişkilerini maskeleme arayışından başka bir anlama gelmeyecektir.

Fransa dürüst ve samimi değildir.

Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de meşgul edip markaja almaya teşebbüs eden bu ülkenin sınırlarımızın dibinde fitne imaline girişmesi namertliktir, dostluğunun yalan, müttefikliğinin ise riyakârlık olduğunu belgelemiştir.

‘TEMENNİMİZ SİSİ’NİN DIŞ TELKİNLERE KAPALI DURMASIDIR’ 

Bunlar oluyorken, Mısır Cumhurbaşkanı’nın “Libya’daki Sirte ve Cufra kırmızı çizgimizdir” beyanatı siyasi çözüm arayışlarını riske atmaktadır.

Temennimiz Sisi’nin akılcı, sorumlu ve sağduyulu siyaset takibiyle birlikte, provokasyonlara ve dış telkinlere kapalı durmasıdır.

Böyle olduğu takdirde bölgesel huzur ve barış çabaları ivme kazanacak, hariçten gazel okuyan fırsatçı odaklar dışlanıp kaybedeceklerdir.

Birleşik Arap Emirlikleriyle Suudi Arabistan yönetiminin Türkiye’nin vakarını yanlışa yormaları; darbeci, korsan ve terörist Hafter’in tetikçiliğini yapacak kadar gerçeklerden kopmaları ahlaklı bir tutum sayılamayacaktır.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com