Bahçeli: Hükümetin ‘EYT’ tavrı isabetli olmuştur

KRONOS 19 Kasım 2019 GÜNDEM

Yaklaşık 15 dakikalık sohbetin ardından Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili bir soru üzerine, “Cumhurbaşkanı’nın son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirmedir. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur” dedi.

‘ŞİMDİ BURADAYIZ, ARKADAŞLARLA BERABERİZ’ 

Bahçeli, sağlık durumuyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi: “Sağlık konusuyla ilgili, hâla da söylüyorlar, dikkatinizi çekti mi bilemiyorum, ben ilk defa dışarı çıktığımda bir sakal bırakmıştım -sizin bu kirli sakalınız gibi- benim de bir sakalım olmuştu, o sakalı dikkate alarak sağlığımla uğraşacakları yerde sakalımla uğraşsınlar diye bir açıklama dahi yapmadım fakat sakalla uğraşan çok az çıktı. Ben herkese sağlık diliyorum, çünkü sağlık her şeyin başı. Bizi eleştirenler ‘geberdi’ diyenler, ‘geberecek’ diyenler ‘MHP böylelikle parçalanacak’ diyenler şimdi buradayız, arkadaşlarla beraberiz, Allah’a çok şükür Allah’ın vermiş olduğu ömrü yaşamaya çalışıyoruz. Dua edenlerle, iftira edenler arasındaki farkı… Allah’a bin şükür dua edenler iftira edenlerden çok çok fazla. Endişe edecek bir durum yok.”

BAHÇELİ 23 EYLÜL’DE TABURCU OLMUŞTU 

3 hafta boyunca hastanede tedavi gören Bahçeli, 23 Eylül’de taburcu olmuştu. Bahçeli, o tarihten bu yana sağlık sorunları nedeniyle TBMM çalışmalarına katılmıyor ve sadece yazılı açıklama yapıyor.

Zaman zaman MHP Genel Merkezi’ne gelen Bahçeli’nin, Meclis’te partili milletvekilleriyle yemekte biraraya geldiği öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com