Bahçeli’den ‘soykırım’ tepkisi: Müttefik bilinen bir ülkeyle yol ayrımına gelinmiştir

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Biden'ın 'soykırım' ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Biden'ın açıklamasını siyasi akılsızlık ve ahlaksızlık olarak niteleyen Bahçeli, "Müttefik bilinen bir ülkeyle yol ayrımına gelinmiştir"dedi.

KRONOS 24 Nisan 2021 GÜNDEM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden ABD Başkanı Joe Biden’ın Anadolu’daki Ermeni katliamlarını ‘soykırım’ olarak nitelemesine tepki göstererek, “Müttefik bilinen bir ülkeyle yol ayrımına gelinmiştir” dedi.

Bahçeli, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Biden’ın soykırım ifadesini kullanmasını eleştirerek,  “Milliyetçi Hareket Partisi, sözde soykırım suçlamasını tümden reddetmekte, bu isnadı dillendiren ABD Başkanı’nı da kınamaktadır. Biden’in soykırım açıklaması hükümsüzdür, aynı zamanda siyasi akılsızlık ve ahlaksızlıktır. Müttefik bilinen bir ülkeyle yol ayrımına gelinmiştir” ifadesini kullandı.

Ermeni katliamının emrini veren döneminin yönetimlerini kahraman olarak niteleyen Bahçeli,  “1915 tehcir vakasıyla son yurdumuzun en az 100 yılı kurtarılmıştır. Bu stratejik kararlılıkta iradesi bulunan kahraman nesli rahmetle ve hürmetle anmak her vatanseverin, her milletperverin milli görevidir. Onların aziz hatıralarını ihtiramla hatırlamak manevi bir vecibedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamasında HDP’yi hedef gösteren Bahçeli, “Ermeni ihanet şebekelerinin bir devamı olan PKK’nın siyasi ayağı HDP’nin de sözde soykırım yalanına sarılması siyasi ve hukuki bir karar aşamasına gelindiğine işarettir. Türk milletine soykırımcı diyen bir örgütün ne siyasette ne de Gazi Meclis’te bulunması artık imkansızdır.” dedi.

 

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com