Bahçeli: Köpekleri uyutma nedir, ne kadar, kaç saat uyutulacaklar?

Devlet Bahçeli, sokak köpeklerinin uyutulmasını öngören yasa teklifi çalışmalarına ilişkin konuştu. “Köpekler, Türkiye’nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kadar kaç saat uyutacaklar?” dedi.

KRONOS 25 Mayıs 2024 GÜNDEM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da düzenlenen Ülkü Ocakları Eğitim Programı’nda gazetecilerle sohbet ederek, gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

Gazetecilerin sokak köpeklerine yönelik hazırlanan düzenlemeyle ilgili bir soru üzerine Bahçeli, şunları dedi: “Zannediyorum Meclis’te veyahut da hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde belki tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde, çünkü çok tehlikeli boyutlara ulaştı.”

“DEMEK Kİ SINIRSIZ SEVGİ BİR ŞEYE YARAMIYOR”
Düzenlemede ‘uyutulma’ bulunduğunun belirtilmesi üzerine Bahçeli, şöyle dedi: “Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok. Ama dün hayvanların sevgisi üzerinde aşırı derecede yorum yapanlar şimdi sokak hayvanlarından şikayet eder konuma gelmişlerdir. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi bir şeye yaramıyor.”

“KÖPEKLER ÖĞLEN SICAĞINDA UYURLAR”
Bahçeli, düzenlemeyle ilgili başka bir soruya ise şu yanıtı verdi: “Televizyonlardaki tartışmaları dinliyoruz. İkiye bölünmüş vaziyetteler. İşte en çok ağırlık kazanan şey, köpekleri uyutma konusu. Köpekler, Türkiye’nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kadar kaç saat uyutacaklar? Bunlar tabii belirsiz.”


Bir gazetecinin, “Köpeğin gözüne bakarsanız uyutulmasına içiniz kıyamaz” yönündeki ifadeleri üzerine Bahçeli, şunu söyledi: “Tartışma çok farklı boyutlara götürüyor. Türkiye’de ve dünyada çok şeyler oluyor. Çok insan açlık sınırının altında, işsiz, kimsesiz. Birçok olaylarla karşı karşıya. İnsanları sevmekten uzak kalanların hayvanları sevmeye yönelmeleri acaba insanları sevmekteki güçlükten mi kaynaklanıyor, onu da bilmek lazım. Benim alanıma girmiyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com