Bakan Bozdağ: Bu ülkede Kürtçe’nin üzerindeki her türlü yasağı biz kaldırdık

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, seçim bölgesi Şanlıurfa'da konuştu. Bozdağ, "Ret, asimilasyon, inkâr politikalarını ortadan kaldıran siyaset anlayışını biz ortaya koyduk. Türkiye'de barış olsun, kan dursun, gözyaşı dinsin, analar ağlamasın diye silah dışı çözüm yollarını arayan yine biz olduk." dedi.

KRONOS 15 Nisan 2023 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi doğrultusunda 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’nin Şanlıurfa 1. sıradan aday gösterilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  Viranşehir ile Ceylanpınar ilçelerinde partililerle bir araya geldi. Viranşehir’de seçim bürosu açılışına katılan Bakan Bozdağ burada bir konuşma yaptı.

DHA’nın haberine göre; Bozdağ, “Bu ülkede Kürtçe’nin üzerindeki her türlü yasağı kaldıran adımları biz attık” dedi.


Bekir Bozdağ söz konusu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ret, asimilasyon, inkar politikalarını ortadan kaldıran siyaset anlayışını biz ortaya koyduk. Türkiye’de barış olsun, kan dursun, gözyaşı dinsin, analar ağlamasın diye silah dışı çözüm yollarını arayan yine biz olduk. Bu ülkede Kürtçe’nin üzerindeki her türlü yasağı kaldıran adımları biz attık. Demokratikleşme konusunda tarihi reformları hep beraber gerçekleştirdik. Bugün HDP ile yan yana görünmemek için çalışanlar, HDP’nin deliksiz desteğine rağmen onlarla protokol yapıp ittifaka dahil etmeyenler, HDP’nin oylarına ihtiyaçları varken bu kadar korkanlar, yarın oyunu alınca dönüp onların yüzüne bakarlar mı? Fotoğrafta partilerine ziyarete gitmeye korkuyorlar. Sonra gelip işi bittikten sonra dediklerini yapacaklar. Yapmazlar, yapamazlar. Yürek işi yürek. Onlarda fotoğraf çektirecek yürek yok ki diğer işleri yapsınlar.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com