Bakan Koca: 65 yaş üzeri vatandaşların aşılanması yarın başlıyor

Sağlık Bakanı Koca, yarından itibaren 65 yaş üzerindeki kişilere ve 60 yaş üzerindeki eşlerine koronavirüs aşısı yapılmaya başlanacağını açıkladı. Koronavirüs aşısının ikinci dozu da yapılmaya başlandı.

KRONOS 11 Şubat 2021 GÜNDEM

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 2. doz koronavirüs aşısını oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın sabahtan itibaren 65 yaş üzeri vatandaşların koronavirüs aşılanmasına başlanacağını açıkladı.

Bakan Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yarın sabah 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 60 yaş üzeri eşleri de aşı olabilecekler. Randevularınızı web sayfamızdan ve mobil uygulamadan almanızı rica ederim” dedi.

Öte yandan ikinci doz aşı çalışmasına da bugün itibariyle başlandı. 28 gün önce ilk doz aşıyı olanlara bugün ikin doz aşı yapıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de ikin doz aşısını olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Bahçeli, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın planladığı şekliyle COVID-19 virüsü aşısının ikinci dozunu yaptırdım. İnşallah bu salgından maske, mesafe ve temizliğe dikkat ederek yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyorum”dedi.


Şu ana kara Türkiye genelinde koronavirüs aşısı olan kişi sayısı 2 milyon 889 bin 693 oldu.

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com