Bakan Soylu: Alkol yasağı kapanma boyunca devam edecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alkol yasağını kaldırmadığını ve yasağın kapanma süresi boyunca devam edeceğini ifade etti. Soylu, e-devlet üzerinden yapılan izin başvurularının sıkı bir şekilde denetlendiğini ifade etti.

KRONOS 30 Nisan 2021 GÜNDEM

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü söyleyerek, bakanın izin belgesi, (e-başvuru) ve alkol yasağına ilişkin açıklamalarını aktardı. Buna göre Soylu, e-başvuru üzerinden denetlemelerin sıkı olduğunu, alkol yasağının ise devam ettiğini ifade etti.

Gazeteci Işık, Soylu ile yaptığı görüşmeyle ilgili Twitter üzerinden açıklamada bulundu. Bakan Soylu’nun kapanma süresinde bakanlık olarak 24 saat nöbet sistemine geçtiğini belirterek, “Şu ana kadar e-devlete başvuru 250 bini aştı. İlk gün 6 milyon kişi ziyaret etti. Vatandaşımıza ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta şu: Herkes istisna istiyor ancak genelgede muafiyet verilen sektörler belli. Bu noktada pazara kadar görev kağıdı pazardan sonra hem görev kağıdı hem de e-başvuru üzerinden gelen talepler çok sıkı denetlenecek. e-başvuru üzerinden gelen taleplerin belli istisnai sektörler dışında SGK kaydı olup olmadığına dikkat ediyoruz. SGK’sı olmayan bazı kapsam içindeki sektör çalışanları için de bir suistimal olmaması için görev kağıtları çok sıkı denetlenecek isterim” dedi.


Çalıştırmadığı kişi çalıştırıyor gibi gösteren kurumun bunun sorumluluğunu ödeyeceğini ifade eden Soylu, açıklamasına şöyle devam etti: “Ayrıca Tüm illerin giriş-çıkış ve belli noktalarınnda (köprü, ana cadde gibi) düzenli denetimler yapılıyor bundan sonra da devam edecek. Bundan kaynaklı trafik yoğunlukları yaşanacak bu görüntüleri özellikle sosyal medyada paylaşıp kurallara uyulmuyor, herkes dışarda şeklinde bir algı oluşturanlara itibar etmeyin. Şu ana kadar yasaklara uyum gayet iyi gidiyor. Amacımız evinde kurallara uyarak 17 günü geçiren vatandaşın hakkını yedirtmemek. Tam kapanma bittiğinde milletçe vaka sayılarındaki düşüşle sabr ettik ama buna değdi diyebilmektir” dedi.

https://twitter.com/ctisik/status/1388171686911094795

İçişleri Bakanı Soylu’ya alkol satış yasağının kalktığı yönündeki iddiaları ilgili ise “Doğru değil, tam kapanma boyunca devam edecek. Kısıtlamalar başladığında (14 nisan) 63 bin olan vaka sayısını bugün 31 binlere getirdik. Demek ki aldığımız kararlar doğru…” şeklinde konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com