Bakan Soylu: İYİ Parti il başkanlığına silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti il başkanlığan saldırı gerçekleştiren kişinin yakalandığını açıkladı.

KRONOS 31 Mart 2023 GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti İl Başkanlığı’na silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ” İYİ Parti İl Başkanlığına isabet eden saldırı ile ilgili fail yakalandı. Sorumlu mevkidekilerin suçlamalarda bulunurken dikkatli olmaları gerekir. Bizim görevimiz yakalamak. Devletinize ve Polisinize itimat ediniz. Mahcup olursunuz.” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, silahı saldırı sonrasında kendisini iki gün önce televizyon programında tehdit eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert bir dille eleştirmişti.

Akşener’in saldırıyla ilgili açıklamaları şöyle:

‘KORKMUYORUM RECEP BEY’

“Daha önce bana denildi ki bugünler iyi günlerin. Daha neler göreceksin. Beni kendinle uğraştırma denildi. Bugün de partimiz hem birinci hem üçüncü kattan kurşunlanmıştır.

Seçime bir buçuk ay kala Sayın Cumhurbaşkanı demem lazım ama böyle Cumhurbaşkanı olmaz. Bu ucube sistemin devamı halinde, bugün bize yarın size… Meral Akşener’i korkutacak adam anasından doğmadı, korkmuyorum Recep Bey!”

‘SİYASETTEKİ BİR KADINA BUNLAR YAPILIYORSA, SİZE NELER YAPILMAZ’

“Kadınlar size sesleniyorum; bir erkek siyasetçiye yapılamayan her türlü hakaret, pislik, iftira bana yapıldı. Kadın olduğum için. Siyasette var olan bir kadına bunlar yapılabiliyorsa, sizin çocuklarınıza neler yapılıyor görüyoruz.

Ben, gece sokakta bir ışık söndüğünde işinden eve gitmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum, bir kardeşinizle sokakta yalnız yürüdüğünüzde size neler denileceğini biliyorum. Bu zulmün bitmesi için, bu zulme uğrayanların bu işi kazanması lazım. Bu ucube sistemi biz kadınlar değiştireceğiz.”

‘DEVRİ İKTİDARINDA YAŞAMADIĞIM ŞEY KALMADI’

“Recep Bey sana sesleniyorum, devri iktidarında yaşamadığım şey kalmadı ama bu günler geçecek, 15 Mayıs sabahı inşallah bir güneş doğacak.

Sinirin çok bozulmuş, 1,5 ay kaldı, gideceğini yeni anladın, etrafındaki yalaka tayfasına bağırmak yerine bize bağırmayı tercih ediyorsun, bundan kaçış yok, benim tavsiyen papatya çayı içmendir. Yanına bir de melisa çayı ekle harika olur.“

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com