Bakan Tekin, Suriyeli öğrenci sayısını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'de eğitim öğrenimine devam eden 977 bin yabancı öğrenci olduğunu belirtti. Bu öğrencilerin 790 bininin Suriyeli olduğunu kaydetti.

KRONOS 16 Eylül 2023 GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye’de eğitim öğrenimine devam eden 977 bin yabancı öğrenci olduğunu belirtti. Bu öğrencilerin 790 bininin Suriyeli olduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin konu hakkında yaptığı açıklamada, “Okullarımızda tamamı yabancı uyruklu öğrencilerin olduğu okullarımız var tabii ki. Onlar bizim milletlerarası dediğimiz okullarımız. Şu anda orada yaklaşık 23 bin Suriyeli vatandaş sadece yabancıların okuduğu, statüsü öyle, özel milletlerarası okul. Bu okullar tamamen yabancı öğrencilerimizi alıyorlar. Suriyeli öğrenciler için söyleyeyim. O kategoride değerlendiriyorlar” dedi.

Türkiye’deki Suriyeli öğrencilerle ilgili kamuoyunda yanlış bilgilerin dolaştığını belirten Bakan Tekin, “Kamuoyun bazen yanlış bilgiler de intikal ediyor. Türkiye’de 977 bin yabancı öğrenci var, 790 bini Suriyeli öğrenci” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com