Bakan Tunç, ‘nasıl olması gerektiğini’ söyledi: AYM, red kararı vermeliydi

Adalet Bakanı Tunç, AYM'nin Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesine ilişkin başvurular hakkında verdiği kararı beğenmedi, nasıl olması gerektiğini söyledi: "Karar verilmesine yer olmadığına şeklinde değil de burada yetkisizlik nedeniyle ret kararı gerekir."

KRONOS 23 Şubat 2024 GÜNDEM

Anayasa Mahkemesi (AYM), TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesinin ‘yok hükmünde olduğunun tespiti’ için yapılan başvuruyu görüşmüş ve ‘karar verilmesine yer olmadığına’ hükmetmişti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AYM’nin kararınına ilişkin “Karar verilmesine yer olmadığına şeklinde değil de burada yetkisizlik nedeniyle red kararı gerekir” dedi.


TUNÇ: KESİN HÜKÜM MECLİS’TE OKUNDU 

Bakan Tunç, Zonguldak’ta AKP Devrek İlçe Seçim İrtibat Bürosu açılışına katıldı ve açılışta gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kesin kararın Meclis’te okunduğunu belirten Tunç, “Çünkü Anayasa’nın açık hükmü söz konusu. Eğer AYM’nin bu yöndeki kararı, Meclis’te okunan kesin hükmün tartışılması nedeniyleyse burada bu doğru değildir. Kesin hüküm Meclis’te okunmuştur” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com