Bakan Yerlikaya ‘gururla’ duyurdu: ‘Tutuklu ailelerine yardım’ yapan 52 kişiyi gözaltı aldık

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da, tutuklu olan kişiler ile onların ailelerine yardım yapan 52 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yerlikaya'nın paylaştığı operasyon videosunun "özel prodüksiyon işi" olması da dikkat çekti.

KRONOS 29 Eylül 2023 GÜNDEM

Gülen cemaati mensuplarına yönelik “yardım” operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Tutuklu olan kişilere ya da ailelerine maddi yardımda bulundukları iddiasıyla 52 kişi gözaltına alındı.

Antalya merkezli operasyonda Mersin, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Isparta, Denizli, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Ankara’da gözaltılar gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun tutuklu ailelerine yardımdan dolayı yapıldığını bizzat duyurdu. Bakan Yerlikaya, “FETÖ’den tutuklu, hükümlü şahıslar ile ailelerine yurtiçi ve yurtdışından transfer edilen paralarla maddi destek sağlayan” 52 kişinin ‘yakalandığını’ açıkladı. Yerlikaya, gözaltına alınan kişiler hakkında adli işlemlerin başlatıldığını da kaydetti.

Bakan Yerlikaya, operasyonu yapan jandarmaya teşekkür ederken, paylaşılan görüntülerin “özel kurgu” olması da dikkat çekti. Görüntülerde jandarmanın çıkışı, evlerde yapılan aramalar, jandarma araçlarının yan yana dizilmesi, gözaltılan alınanların tek sıra halinde çıkarılması gibi detaylar operasyonun yine özel prodüksiyon işi olduğunu gösterdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com