Bakan Yerlikaya’yı hedef alan Fazıl Duygun gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı önünde düzenlenen bombalı saldırı üzerine paylaşımda bulunan ve Pelikan grubuna yakınlığıyla bilinen Fazıl Duygun, gözaltına alındı. Durgun, saldırı sonrası Bakan Yerlikaya'yı hedef göstermişti.

KRONOS 02 Ekim 2023 GÜNDEM

Ankara’da İçişleri Bakanlığı önünde önceki gün, sabah 09.30 sıralarında bombalı saldırı düzenlendi.

Ankara’yı sarsan İçişleri Bakanlığı’na yönelik bombalı saldırının ardından iki kritik soru gündeme geldi. Saldırıyı gerçekleştiren iki PKK’lı, silahlarıyla Kayseri’ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara’ya kadar polis çevirmesine nasıl takılmadı, Plaka Tanıma Sistemi (PTS) çalışmıyor muydu?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 teröristten birinin bakanlığın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde üzerindeki bombanın fünyesini çekerek kendisini patlattığını, diğer saldırganın ise polis tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

BAZI GRUPLAR BAKANI HEDEF GÖSTERDİ
Saldırı sonrası savcılık tarafından yayın yasağı kararı alınırken sosyal medyada bazı gruplar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı hedef gösterdi.

Saldırıyla ilgili paylaşımlarda bulunan Pelikan grubuna yakınlığıyla bilinen Fazıl Duygun da İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Emniyet’teki kadrosu hakkında “zaafiyet” suçlamasında bulundu.

Duygun, şu ifadeleri kullandı:

“EMNİYETİN ÖNÜNE NASIL GELEBİLDİ BU TERÖRİSTLEER?”
“İnşallah, Soylu gidince, onun oluşturduğu ve teröre göz açtırmayan istihbarat birimleri ve terörler mücadele ekipleri dağıtılmamıştır. Hele, yerlerine KHK ile uzaklaştırılanlar geri atanmamıştır.

Lav silahlarıyla, bombalı araçla, hem de emniyetin önüne nasıl gelebildi, bu teröristler?! Bu, korkunç bir istihbarat zaafiyetidir ve bütün sorumluluk, içişleri bakanı ve emniyetteki kadrosuna aittir.”


DUYGUN’UN AVUKATINDAN “GÖZALTI” AÇIKLAMASI
Duygun’un avukatı Yavuz Pirim, X’teki hesabından paylaşımda bulunarak müvekkilinin bugün gözaltına alındığını duyurdu. Avukat Pirim, gelişmeyle ilgili şu mesajı paylaştı:

“Müvekkilim Fazıl Duygun dün attığı twitler nedeniyle gözaltına alınmıştır. Savcılıkça adliyeye sevki istenmiş olup yarın Niğde Cumhuriyet Başsavcılığına sevkedilecektir..”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com