Bakanlar ‘tasarruf’ yarışında: Evine devletin uçağıyla gitti

Hükümet kamuda tasarruf paketi açıkladı ama... Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhseki’nin, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün havadan çekim için kullanılan haritalama uçağı ile Kayseri'ye evine gittiği ortaya çıktı.

KRONOS 30 Mayıs 2024 GÜNDEM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun özel uçakla Almanya gezisinine katılmasına tepkiler devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhseki’nin de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün haritalama uçağını özel işleri için kullandığı ortaya çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Bu uçağı Tapu ve Kadastro havadan çekim için kullanması lazım ama Bakan Ankara’dan evine, Kayseri’ye gidiyor. Bu uçağı özel işleri için kullanıyor” dedi.

Bakan Özhaseki’nin, 10 Mayıs ve 29 Mayıs günlerinde söz konusu uçağı Ankara’dan Kayseri’ye evine gitmek için kullandığını tespit ettiklerini belirten Başarır, daha öncesinde de bakanın Hatay, Muğla ve Elazığ’a aynı uçakla gittiğini söyledi.


 

‘DEVLETİN UÇAĞINI ÖZEL İŞLERİ İÇİN KULLANIYOR’

Ali Mahir Başarır, şunları söyledi:

“Tasarruf tedbirleri, demişlerdi. ‘250 araçlık konvoylar olmayacak’ demişlerdi. Neyi gördük, Ulaştırma Bakanının ihale verdiği firmanın uçağıyla Almanya’ya gittiğini. Bir skandal da Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ait. Bakan, devletin uçağıyla seyahat ediyor. Aslında bu uçağı Tapu ve Kadastro havadan çekim için kullanması lazım ama Bakan Ankara’dan evine, Kayseri’ye gidiyor. Bu uçağı özel işleri için kullanıyor. Çıkıp, bunun hesabını topluma verin. Bayram yaklaşıyor, insanlar bin 200 liraya bilet alıp memleketlerine gidemiyor. Siz bunu ne hakla yapıyorsunuz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com