Atatürk Havalimanı’nın yıkılmasının devlete zararı 10-12 milyar euro

Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda pistleri dozerlerle yıkmaya başlarken, Hazine'nin sırtına binecek yükün tahmin edilenin çok fazla olduğu belirtiliyor.

KRONOS 20 Mayıs 2022 EKONOMİ

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü yazısında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı yetkilileri ile Atatürk Havalimanı’na dair görüşmenin ayrıntılarını aktardı.

Uğuroğlu, yetkililerin, “Atatürk havalimanının yıkılması ile ortaya çıkan devlet zararı ne kadar?” sorusuna “Bu yok edişin devlete maliyeti en az 10-12 milyar eurodur. 10-12 milyar dolarlık değeri yok etmek çok acı ve çok yanlıştır.” cevabını verdiğini yazdı.

“Atatürk Havalimanı’nın yıkılması maliyeti 2 milyar dolar zarara yol açacağı” iddialarını katılmayan bakanlık yetkilisi, “Nedir ki 2 milyar dolar?” dedi.


 

“Şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz bu yok edişin devlete ve millete maliyeti en az 10-12 milyar eurodur.” diyen Bakanlık yetkilisi, “Araştırılması gereken şudur; pist ve etrafındaki milyarlarca lira değerindeki hurda bakır kablo, hurda demirin hesabı yapıldı mı? 10-12 milyar dolarlık değeri yıkmak, yok etmek çok acı ve çok yanlıştır.” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com