Fatma Yılmazer’in de tutuklu olduğu B4 koğuşunun tamamı Covid-19 oldu

İstanbul Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi B4 koğuşunda tutulan, aralarında eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in avukat kızı Fatma Saadet Yılmazer’in de bulunduğu tüm mahpusların koronavirüse yakalandığı iddia edildi.

KRONOS 07 Mayıs 2021 GÜNDEM

Türkiye cezaevlerinden gelen yeni tip koronavirüs (COVID-19) vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Son gelen haber ise İstanbul Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde bazı koğuşlarda tüm mahpusların enfekte olduğu yönünde.

Avukat Sümeyra Bulduk, Bakırköy Cezaevi’nde aralarında eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in avukat kızı Fatma Saadet Yılmazer’in de bulunduğu mahpusların olduğu B4 koğuşundaki herkesin koronavirüse yakalandığı iddiasını sosyal medya hesabından paylaştı.

“SİZ KORUMAK, YAŞATMAK NEDİR BİLMEZ MİSİNİZ”

Bulduk, “Bakırköy Cezaevinde müvekkilim Fatma Saadet Yılmazer’in de tutuklu bulunduğu B4 koğuşunun tamamının korona olduğu, yataktan dahi kalkamadıkları, yüksek ateşleri olmasına rağmen test yapılmadığı ve revire dahi çıkarılmadığı söyleniyor. Siz korumak, yaşatmak nedir bilmez misiniz!!!” ifadelerini kullandı.

“İNSANLAR CANLARIYLA UĞRAŞIYORLAR, AİLELERİ İSE PERİŞAN”

Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne seslenen avukat Sümeyra Bulduk, “Suçsuz yere özgürlüğünden mahrum ettiğiniz her insanın sağlığını korumakla yükümlüsünüz. İnsanlar canlarıyla uğraşıyorlar, aileleri ise perişan! Reviriziniz ve revir doktorlarınız süs diye durmuyor orada!” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com