Bankalarda Seçil Erzan alarmı

Bankalarda hareketlilik var. Müdür odalarına kamera, şube taşıtlarına uydu takip cihazı ve istihbarat birimlerine yeni talimatlar... Neler oluyor?

KRONOS 27 Kasım 2023 EKONOMİ

Denizbank’ın eski Florya Şube Müdiresi Seçil Erzan’ın Fatih Terim Fonu” ismi altında 10 milyonlarca dolar tutarında para toplaması ve fonun batması ortalığı karıştırdı.

Seçil Erzan vakasından ibret alan bazı özel bankalar uzun süredir aynı şubede görev yapan binlerce müdürün yerini değiştirmeye başladı. Şube müdürleri daha önce hiç görev yapmadıkları şubelere tayin ediliyor.

ODALARA KAMERA, ARABALARA UYDU TAKİP CİHAZI

Bazı bankalarda müdür odalarına kamera, şube araçlarına GPS takıldığı da iddia ediliyor. Riskli işlemler ve uyulması gereken kurallar ile ilgili hatırlatma eğitimleri arttırıldı.

Bankalarda müdür seviyesinde görevlendirilecek kişilerle ilgili kriterlerin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yeniden tanzim edilebileceği belirtiliyor.

İstihbaratın ve teftişin yeni Seçil Erzan vakalarına mahal vermeyecek şekilde gözden geçirildiği de bildiriliyor.


 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede sanık olarak yer alan Seçil Erzan hakkında “Fatih Terim Fonu” diyerek futbolcuları 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı iddiası ile 226 yıl hapis cezası talep edildi.

Denizbank eski Florya Şube Müdiresi Seçil Erzan’ın merkezinde olduğu farklı soruşturmalar da yürütüyor. Erzan, 28 Nisan 2023 tarihinde tutuklanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com