Barış Dumankaya: Binalarımızı söküp hurdaya satmışlar

Barış Dumankaya, kayyım atanan Dumankaya Holding'e ait Pendik Kurnaköy'deki ambarlarda yaşananları Twitter hesabından anlattı. Barış Dumankaya, "Ambarların içini boşaltmakla kalmamışlar, çelik konstrüksiyon binalarına söküp hurdaya satmışlar" yazdı. 

KRONOS 13 Haziran 2020 GÜNDEM

Dumankaya Grubu’nun kayyım atanmadan önce Yönetim Kurulu Başkanvekili olan Barış Dumankaya, şirketlere el konulduktan sonra ana ambarlardaki binaların çelik konstrüksiyonlarının, inşaat malzemelerinin ve tel örgülerin hurdacıya satıldığını açıkladı.

Twitter hesabından, Dumankaya Grubu’nun Pendik Kurnaköy’deki ana ambarlarının fotoğraflarını paylaşan Barış Dumankaya, “Şirketlerime atanan kayyımların garip marifetleri!!Aşağıda resimlerde gözüken yerlerde eskiden Kurnaköy/Pendik’teki ana ambarlarımız vardı. Ambarların içini boşaltmakla kalmamışlar, çelik konstrüksiyon binalarına söküp hurdaya satmışlar” yazdı.

Yaşanılanları bir tweet serisiyle anlatan  Barış Dumankaya,  devamında şunları yazdı:

“Yaklaşık 200 tırlık inşaatlarımızda kullanılmak üzere ambarlarda stoklanan malzemeleri satmışlar. Gözleri doymamış 67 dönüm arsayı çevreleyen tel örgüleri dahi söküp hurdaya satmışlar.”

“Skandalın daha büyüğü biz, yağmanın olacağını öğrenip, ihtar edip uyarıyoruz, buna rağmen devam ediyorlar! Daha da beteri! Ambarlar yerindeyken mahkemeden tespit yaptırıyoruz. İnanılmaz bir şekilde yine durmuyorlar.  Bu tür durumlarda insan, ne diyeceğini, ne yapacağını şaşırıyor.”

 

 

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com