‘Önünde bekleyemezsiniz’ denilen inşaat ruhsatsız çıktı

‘Savunma Yürüyüşü’nde baro başkanlarına saldırıda bulunarak küfür eden inşaatın yetkilileri hafızalara kazınırken TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, inşaatın ruhsatının bulunmadığını açıkladı.

KRONOS 25 Haziran 2020 GÜNDEM

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, baro başkanlarının önünde beklediği için sahiplerinin saldırısına uğradığı inşaatın ruhsatının olmadığını açıkladı. İMO Ankara Şubesi tarafında yapılan açıklamada, inşaatın ruhsatının bulunmadığı vurgulanarak, “İskan belgesi alınmış bir yapıda, ‘ruhsata tabi olması gereken çalışmanın hangi usul ve esaslara göre yapıldığı tarafımızca anlaşılamamakta’ olup, baro başkanlarına yapılan engellemenin inşaat üretim alanında güvenliği sağlamakla alakalı olmadığı anlaşılmaktadır” denildi.

ŞANTİYE ŞEFİ DEĞİLMİŞ

Baro başkanlarına şantiye şefi olduğunu belirterek müdahale etmeye çalışan kişinin de aslında şantiye şefi olmadığının vurgulandığı açıklamada, “Ankara İli Çankaya İlçesi Konutkent Mahallesinde bulunan 44049 ada 3 Parselde bulunan yapıya dair yapmış olduğumuz incelemede Oda kayıtlarımıza göre söz konusu yapının 28 Mayıs 2019 tarihinde Yapı Kullanma İzin Belgesi aldığı, ayrıca bu tarihten önce şantiye şefinin görüntülerde bulunan kişi değil farklı bir üyemiz olduğu anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

PROVOKATİF MÜDAHALEDE BULUNDULAR

İMO Ankara Şubesi’nin açıklamasında şu ifadeler de yer aldı: “Son günlerde kamuoyunu oldukça meşgul eden Baro Başkanlarının başlattığı yürüyüş, Ankara`ya ulaştığında Anayasal hakları ihlal edilerek engellenmeye çalışılmıştır. Baro Başkanlarının yürüyüşlerinin engellendiği alan bazı basın yayın organlarında şantiye sahası olarak gösterilmiş, söz konusu alanda bulunan ve kendisini şantiye şefi olarak tanıtan bir kişi de şantiye güvenliği için Baro Başkanlarının alanı terk etmesini isteyerek toplumda gerilim yaratacak ve Anayasal hakları engellemeye yönelik provokatif bir müdahalede bulunmuştur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com