Başak Demirtaş: Selahattin’in yeni kitabı için yeriniz var mı

Cezaevindeyken ilk eserini yazan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın okurlarını sevindirecek bir haber: Yakında yeni kitabı raflarda olacak. Duyuruyu Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş yaptı.

KRONOS 30 Ocak 2023 KÜLTÜR

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’in işe Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Efsun, Devran, Leylan ve Seher kitaplarını okuyanlara seslendi: “Selahattin’in en çok hangi kitabını sevmiştiniz?”

Hemen ardından da eşi Selahattin Demirtaş’ın yeni kitabının duyurusunu yaptı.

Başak Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın önceki kitaplarını ve yayıncısı Dipnot Kitap’ı etiketleyerek yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

“Selahattin’in en çok hangi kitabını sevmiştiniz?

Peki yeni kitabı için yeriniz var mı? @dipnotkitap”


Bilindiği üzre Demirtaş’ın cezaevinde kaleme aldığı Seher adlı öykü kitabı 10 gün içerisinde 5 baskı yaparak 70 bin satmıştı. 20 günde ise 8’inci baskıya ulaşmış, rekora koşmuştu. Kitabın son baskısı 22 Ağustos 2022’da yapıldı.

SÜRPRİZLERLE DOLU BİR KİTAP
HDP Seçim İşlerinden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Dipnot Yayınları sahibi Emir Ali Türkmen, Artı TV’de yayınlanan İrfan Aktan’ın sunduğu ‘Gündem Özel’ programında gündemi değerlendirdi.

Programda, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın okuyucularına müjde verdi. Türkmen, yakın zamanda Demirtaş’ın yeni kitabının çıkacağını duyurdu.

Sürprizlerle dolu bir kitap olduğunu belirten Türkmen, şöyle konuştu:

“Galiba bu Cumhuriyetin tarihi, aynı zamanda cezaevlerinde yazarlar üreten bir tarihti. Orhan Kemal’i, Nazım’ı, Sabahattin Ali’yi, Ahmed Arif’i ve yakın tarihi de düşününce evet Demirtaş, içeriden yalnızca bir siyası parti lideri olarak değil de aynı zamanda bir yazar olarak da çıkmış olacak.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com