Aşı karşıtlarının ‘kahramanı’: Başkalarının yerine günde 10 doz aşı yaptırdı, yakalandı

Yeni Zelanda'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı reddeden kişilerin yerine, para karşılığında günde 10 kez doz aşı yaptıran erkek hakkında soruşturma başlatıldı.

KRONOS 11 Aralık 2021 DÜNYA

Aşı yaptırırken kimlik belgesi göstermenin zorunlu olmadığı Yeni Zelanda’da bir adamın başka insanların yerine koronavirüs (Covid-19) aşısı yaptırdığı ortaya çıktı. Kendini ‘aşı karşıtlarının kahramanı’ olarak tanımlayan erkeğin kimliği ise henüz açıklanmadı.

HER GÜN 10 DOZ AŞI OLUYOR

Stuff’un haberine göre, ekonomik sıkıntılar çeken bir erkek her gün 10 gün kişinin yerine para karşılığında aşı olmaya başladı. Bu uygulamayı yaklaşık 3 gündür sürdürdüğü ortaya çıkan adam, aynı aşı merkezine defalarca gidince dikkat çekti ve bir sağlık görevlisinin ihbarı üzerine yakalandı.

YORGUN VE HALSİZ HİSSEDİYOR 

Aşı uzmanı Helen Petousis-Harris, sağlık kontrollerinden geçen adamın, kendisini aşının yan etkilerine bağlı olarak yorgun ve halsiz hissettiğini, bu durumun birkaç güne kadar sürebileceğini ancak uzun vadeli herhangi bir sağlık sorunu yaşamayacağını söyledi.


 

Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “Başkalarının yerine fazla dozda aşı olmak veya sahte bir aşı belgesi ile dolaşmak yalnızca kendinizi değil, arkadaşlarınızı ve ailenizi de riske atıyor” denildi.

Öte yandan Bakanlık, Yeni Zelandalıların yaklaşık yüzde 89’unun Covid-19’a karşı tam aşılı olduğunu da söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com