Başsavcılık: Thodex soruşturması titizlikle sürdürülüyor, 65 kişi gözaltına alındı

Thodex soruşturmasını yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şirket bünyesinde çalışan 80 kişiden 65'ninin gözaltına alındığını belirtti. Açıklamada, maddi gerçeğin bütün yönleriyle ortaya çıkarılması için tüm işlemlerin titizlikle sürdürüldüğü kaydedildi.

KRONOS 24 Nisan 2021 GÜNDEM

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Thodex soruşturması kapsamında 80 şüpheliden 65’inin gözaltına alındığını açıkladı.

Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şirket sahibi şüpheli Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da yurtdışına çıktığı. şirketin resmi adreslerinde herhangi bir faaliyet olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, 2017’de Faruk Fatih Özer tarafından Koineks Teknoloji AŞ. ismiyle kurulan firmanın adının sonra Thodex olarak değiştirildiği, firmanın 2020’de de yurt dışına açılarak 120’den fazla ülkede faaliyet gösterdiği ifade edildi.

Açıklamada, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla şüpheli Faruk Fatih Özer hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığı, şüphelinin uluslararası düzeyde (kırmızı bültenle) aranıp yakalanması için kırmızı bülten çıkarıldığı kaydedildi.

Soruşturma kapsamında, şirket bünyesinde çalıştığı belirlenen 80 kişinin yakalanması, bu kişiler nezdinde bulunan suç eşyalarına el konulması ve dijital materyallerin incelenmesi amacıyla kolluk ekiplerine gerekli talimat verilerek 9 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendiği kaydedildi. Operasyonlar kapsamında şu an itibarıyla 65 şüpheli yakalandığı belirtildi.

Başsavcılığın açıklamasında, “Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılmasını ve tüm sorumlular hakkında yasal işlemlerin yapılmasını temin amacıyla gereken tüm işlemler aralıksız olarak ve titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com