BDDK’nın suç duyurusunda bulunduğu Durmuş Yılmaz: Doğrular söylenecektir

BDDK’nın döviz endeksli mevduat (DEM) düzenlemesine yönelik eleştirel paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, “Şu oluyor. Eleştirmeyin, soru sormayın, susun yoksa... Hayır doğrular söylenecektir” açıklamasında bulundu.

KRONOS 28 Aralık 2021 GÜNDEM

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek eski Merkez Bankası Başkanları Durmuş Yılmaz ile Rüşdü Saraçoğlu, akademisyen Prof. Dr. İzzet Özgenç, gazeteciler Mustafa Sönmez, Alican Uludağ, Şeref Oğuz ve Erk Acarer’in aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.


Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Durmuş Yılmaz, bu adımın “eleştirmeyin” anlamına geldiğini belirterek, “Hayır doğrular söylenecektir” yanıtını verdi.

“Finansal istikrarın ne olduğunu, bankaların güven kuruluşları olduğunu; bu konularda bin düşünüp bir konuşulması gerektiğini bilirim” diyen Yılmaz, “Yanlışların doğru iletişimle doğru zamanda, doğru sözcüklerle düzeltilmesi gerektiğine inanırım. Böyleyken bu konularda suç duyurusu da ne oluyor? Şu oluyor. Eleştirmeyin, soru sormayın, susun yoksa… Hayır doğrular söylenecektir. Konu ile ilgili olarak arayan, görüş almak isteyip de dönemediğim her türlü yayın organlarına, dayanışma gösteren herkese teşekkür eder saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com