Bekir Ağırdır: AKP ilk kez yolsuzluk iddiasıyla kendi ekibinden birini kurban verdi

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidarın toplum ve hakikat ile ilişkisi koptuğunu belirterek, cenazeler ve kongreler üzerinden 'biz güçlüyüz' mesajı verilmeye çalışıldığını ifade etti. Ağırdır, iktidarın ilk kez savunmaya geçtiğini ve yolsuzluk iddiasıyla kendi ekibinden birini kurban verdiğini ifade etti.

KRONOS 21 Nisan 2021 GÜNDEM

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Ticaret Bakanlığı’na bağlı kurumlara 9 milyon lira değerinde dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevden alınmasının AK Parti’nin 19 yıllık iktidarı boyunca ilk kez yolsuzluk iddiasıyla kendi ekibinden birini kurban verdiğini söyledi.

Ağırdır, 128 milyar dolar tartışması ve AK Partili belediyelerin gri pasaportla yurt dışına insan gönderdiği tartışmaları üzerine iktidarın ilk kez savunmaya geçtiğine işaret ederek, “AK Parti ilk kez savunma stratejisine mecbur kalıyor ve oynamayı bilmediği için gelen her hücuma tekme tokatla karşılık veriyor” dedi.

T24’ten Murat Sabuncu’ya yaptığı değerlendirmelerde iktidarın da kamu yönetiminin de giderek inandırıcılığını yitirdiğini ifade eden Ağırdır, 128 milyar dolar tartışmasında AK Parti’nin kendini savunamadığını, iktidar kanadından yapılan açıklamalarda çelişkiler olduğunu belirtti. AKP sözcülerinin 128 milyar dolarla ilgili argümanlarının birbirini tutmadığını vurgulayan Ağırdır, “Önceden AK Parti’nin strateji ekipleri neredeyse günlük pozisyon notları hazırlanırlardı. Zaman zaman farklı gazetelerde aynı başlıklar var dediğimiz hikaye de o bilgi notlarından besleniyordu. Ama anlaşılıyor ki 128 milyar dolar konusunda böyle bir bilgi notu dahi yok ortada ki Mahir Ünal ile Nurettin Canikli’nin argümanları birbirini tutmuyor” diye konuştu.


AK Parti’nin 19 yıllık iktidarı boyunca savunma stratejisine ihtiyaç duymadığını ancak şimdi yaşanan tartışmalar üzerine bu stratejiye mecbur kaldığını dile getiren Ağırdır, iktidarın cenaze ve kongre görüntüleriyle ‘güç sattığını’ söyledi. İktidarın güçlüyüz mesajı vermeye çalıştığını kaydeden Ağırdır, “Bakın böyle bir dönemde bile biz ne kadar güçlüyüz’ mesajı vermeye çalışıyorlar ama o bile çok fakir kalıyor çünkü gerçeklikten kopuk olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

“İktidarın toplum ve hakikat ile ilişkisi koptu” diyen Ağırdır, iktidarın kendi içindeki güç kavgalarına odaklandığını öne sürdü. Ağırdır, iktidar koalisyonunda Avrasyacılar, ulusalcılar gibi seküler dünyanın milliyetçilerinden bir ayrışma olduğunu buna karşın muhafazakar dünyanın ve milliyetçilerin ağırlığının arttığını dile getirdi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com