Belediye cenaze aracı vermedi, polis imamı mezarlığa almadı

KRONOS 03 Aralık 2019 GÜNDEM

Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren hasta tutuklu Emine Aslan Aydoğan için belediye cenaze aracı vermedi, polis imamı mezarlığa almadı.

Mezopotamya Ajansı’nın bilirdiğine göre, Urfa T Tipi 2 Nolu Kapalı Cezaevi’nden kaldırıldığı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitiren 16 aylık tutuklu 64 yaşındaki Emine Aslan Aydoğan, otopsi işlemleri ardından götürüldüğü Viranşehir ilçesi Yenişehir Mezarlığı’nda defnedildi. Aydoğan’nın cenazesine ailesi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Eşbaşkanı Emine Çetiner ve partililer, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Mezarlığı abluka altına alan polis, cenaze törenine katılan yurttaşları Genel Bilgi Taraması’ndan (GBT) geçirdi.

POLİS İMAMI MEZARLIĞA ALMADI

Aydoğan için Viranşehir Belediyesi’nden talep edilen cenaze aracı “Arızalı” gerekçesiyle verilmedi. Aile cenazeyi kamyonetle mezarlığa taşıdı. Polis ise cenaze namazı için gelen imamı mezarlığa almadı.

Engellemelere rağmen dini vecibeleri yerine getirilen Aydoğan, defnedildi. Aydoğan ailesi, Mardin’in Kızıltepe ilçesi Mezopotamya Mezarlığı yanında bulunan Girê Bîrê Taziye Evi’nde taziyeleri kabul edecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com