‘Benim dosyamda ne varsa A’dan Z’ye doğrudur’ diyen Erdoğan Bayraktar hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarında adı geçen eski çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın gündeme gelen açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçede soruşturmanın “kumpas” denilerek kapatıldığına dikkat çekildi.

KRONOS 31 Ağustos 2021 GÜNDEM

Gazeteci Altan Sancar’a konuşan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17/25 Aralık soruşturmasına ilişkin, “Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur, hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. ‘Reis’, Sayın Cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” demişti. Gündeme bomba gibi düşen Bayraktar’ın açıklamalarının ardından Halkın Kurtuluş Partisi avukatları harekete geçti.

DÖRT ESKİ BAKANA SUÇ DUYURUSU

HKP avukatları, Erdoğan Bayraktar, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Zafer Çağlayan hakkında, “Suç İşlemek İçin Örgüt Kurmak”, “Zimmet”, “İrtikâp”, “Görevi Kötüye Kullanma” suçlarını işlediklerini belirterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, Erdoğan Bayraktar’ın açıklamasında ikrar ve itirafta bulunduğu belirtildi. Dilekçede, 2014 ve 2015 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dört eski bakan hakkında yaptıkları suç duyurularına takipsizlik kararı verildiği hatırlatıldı.


 

Takipsizlik kararı veren savcıların görevini kötüye kullanma suçunu işledikleri iddia edildi. Dilekçede 17-25 Aralık operasyonun “kumpas” denilerek kapatıldığına da dikkat çekildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com