Berlin, balkonundan 1 Mayıs yürüyüşünü selamlayan Ayşe teyzeyi konuşuyor

Almanya'nın başkenti Berlin’de bu yıl olaylı geçen 1 Mayıs gösterilerinde çok sayıda kişi yaralanırken, evinin önündeki meydanda toplanan göstericilere balkona çıkarak el sallayan ve öpücükler gönderen Aksaraylı Ayşe teyze sosyal medyada bir anda popüler oldu.

KRONOS 04 Mayıs 2021 YAŞAM

Almanya’nın başkenti Berlin’de olaylı geçen 1 Mayıs gösterilerinin yıldızı Aksaraylı Ayşe Şaşmaz oldu. Berlin’de 1 Mayıs yürüyüşünden önce evinin önündeki meydanda toplanan göstericilere balkona çıkarak el sallayan ve öpücükler gönderen 66 yaşındaki Ayşe Şaşmaz’ın göstericilerden de aynı tepkiyi aldığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

İHA’nın bildirdiğine göre, ilk başta balkona çıkmayı planlamadığını fakat güneşi görünce balkona çıkmaya karar verdiğini belirten Ayşe Şaşmaz,  şöyle konuştu:

“BEN DE DUYGULANDIM, SANKİ ONLARIN İÇİNDEYİM”

“Önce balkona çıkmak aklımda falan yoktu” ifadelerini kullandı. Mahallesinden tanıdık gençleri görünce onlara el salladığını kaydeden Şaşmaz, “Aşağıdaki gençler arasında tanıdık birilerini gördüm, onlara el salladım. Onlar da bana el salladı ve öpücük attılar. Sonra aşağıda biriken diğer çocuklar ve gençler de hep beraber bana el sallamaya, öpücük atmaya başladı. Sonra ben de onlara el salladım, öpücük attım. Baktım halk bana döndü ve bana yöneldi, ben de duygulandım. Onlar bana öpücük atıyor, ben onlara öpücük atıyorum. Sanki onların içindeyim.”

“BEN BÜTÜN İNSANLARI SEVİYORUM”

Şaşmaz, sosyal medya görüntülerinin Londra’da yaşayan akrabalarına kadar ulaştığını kaydetti. Londra’dan dahi arayıp kendisini kutlayanlar olduğunu söyleyen Şaşmaz, 1973 yılından bu yana Berlin’de yaşadığını, çocuğu olmadığı için mahallesinde yaşayan bütün gençleri çocuğu gibi gördüğünü belirtti. Şaşmaz, “Ben zaten insanları seviyorum. Din, dil, ırk ayırt etmem. Ben öyle bir insanım, inancım da var, ben herkesi seviyorum. Gençleri de seviyorum, onlar da beni seviyor. Yola çıksam, parka çıksam hiç tanımadığım insanlar bile anne diyor selam veriyor. Ben de onlarla konuşurum, büyüğüyle de konuşurum, küçüğüyle de konuşurum. Çocuğum yok ama herkes benim çocuğum” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com