Berlin’de Branderburg Kapısı’na İsrail bayrağı yansıtıldı

Hamas, İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” operasyonu başlattı. Netanyahu da bunu 'savaş alarmı' olarak gördü ve Gazze şeridindeki sivilleri bulundukları yeri terk etmelerini söyledi. Bu esnada da Almanya’nın ve Berlin’in sembolü Brandenburg Kapısı, mavi beyaz ışıklar ve İsrail bayrağı ile donandı.

KRONOS 07 Ekim 2023 DÜNYA

Hamas, İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” operasyonu başlattı. Netanyahu bunu ‘savaş alarmı’ olarak gördü. İsrailli komünistler ise söz konusu olayların, sağcı İsrail hükümeti yüzünden olduğunu belirtti, “İntikam arayışına girmeyin” dedi.

Bu arada Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden ile telefonda konuştu ve desteğini aldı.

İsrail’e bir destek de Almanya’dan geldi. Berlin Belediyesi, Brandenburg Anıtı’na projeksiyonla İsrail bayrağı yansıttı.

Brandenburg Kapısı 2. Dünya Savaşı yıllarında Hitler Almanya’sının en büyük Nazi-faşist geçitlerinin yapıldığı yer…

İSRAİL’E DESTEK
Hatırlanacağı üzre, Berlin Belediyesi, daha önce de benzer bir destekte bulunmuştu. Kudüs’teki terör eylemini, Noel’de yaşayan Berlinliler belediyeye başvurarak İsrail’e destek amacı ile Brandenburg Kapısı’nın İsrail bayrakları ile donatılmasını istemişti.


Talebi yerinde bulan belediye tarihi anıta projeksiyonla İsrail bayrağı yansıtmıştı. Alman Dışişleri Bakanlığı da teröre karşı İsrail ile omuz omuza olduğunu belirterek Twitter’dan şu açıklamayı yapmıştı:

“Brandenburg Kapısı, Kudüs terör kurbanlarının hatırasına ve İsrail ile omuz omuza olduğumuzu göstermek adına İsrail bayrağının renkleri ile donatılmıştır.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com