Biden, Netanyahu ile telefonda görüştü: İsrail’in yanındayız

Hamas’ın İsrail’e karşı ‘Aksa Tufanı’ adıyla başlattığı operasyona İran'dan destek gelirken, ABD Başkanı Biden İsrail Başbakanı Netanyahu ile telefonda görüştü. "İsrail'in kendini savunma hakkını tamamen'' desteklediğini vurguladı.

KRONOS 07 Ekim 2023 DÜNYA

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e karşı ‘Aksa Tufanı’ adıyla operasyon başlattı.

Takibinde İran’dan Hamas’a destek mesajı geldi. Çevre ülkelerden de tarafları itidale çağıran mesajlar geldi.

Hal böyleyken, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, “ABD Başkanı Joe Biden, Başbakan Binyamin Netanyahu’yu arayarak ABD’nin İsrail’in yanında durduğunu ve İsrail’in kendini savunma hakkını tamamen desteklediğini vurguladı” dendi.

NETANYAHU, BİDEN’A KOŞULSUZ DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
“Başbakan Netanyahu, ABD Başkanı Biden’a koşulsuz desteği için teşekkür etti ve İsrail’in kazanacağı güçlü, uzun süreli bir operasyonun gerekli olduğunu açıkça belirtti” ifadelerini kullandı.


Biden ise yaptığı açıklamada, “Başbakan Netanyahu’ya İsrail hükümeti ve halkına her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu açıkça ifade ettim” dedi. “İsrail’in kendisini ve halkını savunma hakkı vardır. ABD, İsrail’e düşman olan herhangi bir tarafın bu durumdan çıkar sağlamaya çalışmasına karşı uyarıda bulunmaktadır” ifadelerini kullandı

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com