Bilal Erdoğan’ın ‘bir iki bina kalsa yeter’ sohbetine getirilen erişim engeli haberleri de erişime engellendi

Bilal Erdoğan ve Beyoğlu Belediye Başkanı arasında geçen 'rant' sohbetine getirilen erişim engeliyle ilgili haberler de erişime engellendi.

KRONOS 04 Kasım 2022 GÜNDEM

Bilal Erdoğan’la Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali yıldız arasında geçen ve “Kentsel dönüşümden bir şey kalırsa bize. Bir iki yer, bina olarak aldık mı yeter” ifadesinin yer aldığı haberlere erişim daha önce engellenmişti. O erişim engeliyle ilgili yapılan haberler de erişime engellendi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 2014 yılında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen bir etkinlikte geçen ve “Kentsel dönüşümden bir şey kalırsa bize. Bir iki yer, bina olarak aldık mı yeter” ifadelerini içeren sohbete ilişkin çok sayıda habere erişim engeli getirildiği haberine de erişim engeli getirildi.

Çok sayıdaki gazete ve internet sitesinde yer alan haber için Bilal Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, erişim engeli başvurusu yaptı.

GEREKÇE, ‘KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI’

Talebi kabul eden İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, kararı şöyle gerekçelendirdi:

“Linkler yönünden doğrudan talep edene yönelik oluğu, linklerde belirtilen ifadeler ile, ifade, düşünce ve düşünceyi açıklama hürriyetinin sınırlarının aşıldığı yorum ve haber içeriklerinde talepte bulunanın kişilik haklarına saldırı yapıldığı kabul edilmiş, bu nedenle erişimin engellenmesi talebin bu linkler yönünden kabulüne karar verilmiştir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com