Bingöl’de polisle çatışan grup ‘DEAŞ’e müzahir’: 16 gözaltı

Bingöl Valiliği, dün akşam Tevhid Kitabevi’nin kapatılmasına karşı çıkan grupla polisin çatışmasına ilişkin açıklamasında grubun “DEAŞ terör örgütüne müzahir” olduğunu açıkladı. Valilik 16 kişinin de gözaltına alındığını duyurdu.

KRONOS 28 Aralık 2021 GÜNDEM

Bingöl Merkez’de bulunan Tevhid Kitabevi’nin kapatılmak istenmesi üzerine, Kitabevinin kapatılmasına karşı çıkan bir grup ile polis arasında arbede yaşandı. Konuya ilişkin Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, görevli memura mukavemet, kasten yaralama, kamu malına zarar verme suçlarından 16 şahıs gözaltına alındığı yer aldı.

‘DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜNE MÜZAHİR’

Olayla ilgili Valilik açıklaması şöyle:

“İlimiz merkezinde dün akşam saatlerinde yaşanan ve yazılı ve görsel medya organlarında ‘Tevhid Kitabevine Operasyon’ gibi başlıklarla paylaşılan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Valiliğimizce açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Yapılan çalışmalar neticesinde söz konusu Tevhid Kitabevi’nde DEAŞ Terör örgütüne müzahir olduğu değerlendirilen faaliyetlerin yürütüldüğü ayrıca iş yeri ile ilgili yapılan çalışmalarda iş yerinin ruhsatsız faaliyet yürüttüğü tespit edilmiştir.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘16 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI’

Buna bağlı olarak, Bingöl Belediye Başkanlığına bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerince adı geçen iş yeri mühürlenmek istenmiştir. Ancak Tevhid Kitabevi önünde toplanan grubun direnmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz duruma müdahale etmiş, müdahale esnasında güvenlik güçlerimize taşlı, sopalı saldırıda bulunulmuştur.

Olay ile ilgili olarak ‘Görevli Memura Mukavemet, Kasten Yaralama, Kamu Malına Zarar Verme’ suçlarından 16 şahıs gözaltına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
>